ל
ת
ר
ו
ם

תרומתך לקרן החדשה לישראל מקדמת מציאות דמוקרטית, שוויונית וצודקת יותר.

כל תרומה מסייעת לנו להמשיך לפעול למען ערכי הקרן. רק ביחד נתרום להגשמת עתיד טוב יותר עבור כולנו.

כיצד אנחנו פועלים

סדרת רשת דוקומנטרית

בשביל ישראל

כשהם הולכים ברחוב לא מזהים אותם, אבל מה שהם עשו - שיפר את חיי כולנו

את שנת ה-70 לישראל, אנחנו מציינים עם הניצחונות המרגשים של חמישה גיבורים ישראלים, שהhיתה לנו בקרן החדשה לישראל הזכות להשתתף במאבקיהם. אלה אנשים שיום אחד פשוט קמו ועשו מה שלא נראה הגיוני: הם שינו את המציאות. של כולנו.

מאז הקמת המדינה, אזרחים וארגונים רבים פועלים למען השוויון, הצדק, והדמוקרטיה בישראל. הניצחונות וההישגים שלהם נגעו ושיפרו את החיים של כולנו.

שתפו את הסדרה

פרקים מלאים

22 במאי 5 דקות

ד״ר שני פאלוך

פרק 01

ד"ר שני פאלוך, מנהלת יחידת השד בביה"ח שערי צדק, הייתה מסורבת גט. כעת לאחר שהשתחררה מהנישואים, היא מקווה להיות קול לכל הנשים שבדרך מתעייפות ונשברות. "נישואין וגירושין כפופים לממסד עם תפיסת עולם ואמות מידה שנכונות ללפני 2000 שנה", אומרת יעל יחיאלי, מנהלת תחום חופש דת בשתיל מייסודה של הקרן החדשה לישראל. "בשביל ישראל" הפרק הראשון.

16 בינואר 6 וחצי דקות

אבינוף פרומר

פרק 02

אבינוף פרומר הוא אחד מנושאי הדגל במאבק הציבורי והמשפטי המוצלח להכללת קוקטייל התרופות עבור נשאי HIV בסל התרופות, מאבק שהתרחש בשנות ה-90' מול משרד הבריאות שסירב למהלך בשל עלותו הגבוהה. הניצחון של פרומר והוועד למלחמה באיידס מאפשר כיום לנשאי HIV לחיות חיים כמעט רגילים, אך פרומר ממשיך להקדיש את חייו למלחמה על זכויותיהם.

18 באוקטובר 5 דקות

קלרה יונה

פרק 03

קלרה יונה גדלה כילדה מבריקה בשכונת קטמונים בירושלים והתקבלה לתיכון בויאר היוקרתי, שם היא חוותה משבר והציונים שלה צנחו כשגילתה שהיא שונה, לא כמו שאר התלמידים, מזרחית מבית קשה יום ומרובה ילדים.

חוויה זו עיצבה את זהותה והובילה אותה לשליחות חייה: קלרה יונה, עם שותפים נוספים ובתמיכת הקרן החדשה לישראל, הקימה את בית-הספר "קדמה" בשכונה בה גדלה. לפניו, אחוז הזכאות לבגרות בקטמונים היה קרוב לאפס. היום, 80-85 אחוזים מתלמידי התיכון הם בעלי בגרות מלאה. צפו בסיפורה המרגש, בפרק 3 של סדרת הרשת החדשה שלנו - "בשביל ישראל"

22 במאי 5 דקות

פרימה בוביס

פרק 04

היא גדלה בבית חרדי וכשיצאה בשאלה והתגייסה לשירות בשטחים הכבושים נחרדה מהתנהגות המתנחלים כלפי ערביי המקום, התנהגות שסתרה באופן קיצוני את הערכים היהודיים שעליהם גדלה. לדוגמה, שימוש במסור חשמלי ובתוך כך חילול השבת רק כדי לפגוע ולחבל בעצי השכנים הערבים.

משם נסללה דרכה לתפקיד מדריכת סיורים בארגון שוברים שתיקה​, הפועל בתמיכת הקרן החדשה לישראל. זהו סיפורה יוצא הדופן של מרפי בוביס, מוצג כאן בפניכם בפרק 4 של סדרת הרשת החדשה שלנו - "בשביל ישראל".

16 ביוני 7 דקות

מוחמד אבולהיג׳א

פרק 05

אומרים שבן אדם אחד לא יכול לשנות מדינה. מוחמד אבולהיג'אהיה עשה בדיוק את זה. אחרי 30 שנים של מאבק רצוף מכשולים ואכזבות להכרה בכפר שלו עין חוד, הכירה המדינה בכפר ומוחמד ביקש מאשתו להרים את השאלטר. בכפר עין חוד נדלק אור. הקרן החדשה לישראל גאה לקחת חלק במאבקה של החברה הערבית בישראל להכרה ושוויון.

16 בינואר 5 דקות

ד״ר נגיסט מנגשה

פרק 06

נגיסט מנגשה פעילה ותומכת בקהילת יוצאי אתיופיה מאז שעלתה לישראל ב-1984. היא עבדה במשרד העבודה והרווחה כעובדת סוציאלית ושימשה כרכזת פרויקט סיוע ויועצת מטעם שתיל-הקרן החדשה לישראל, לארגוני עולים יוצאי אתיופיה. היא ייסדה וניהלה משך שנים רבות את עמותת פידל לחינוך ושילוב חברתי של יוצאי אתיופיה, שמפעילה מגוון תוכניות חינוכיות וחברתיות עבור קהילת יוצאי אתיופיה למען שילובם החינוכי-חברתי. בהמשך לכך שמשה מנגשה כמייסדת, שותפה ומנכ"לית הפרויקט הלאומי לעולי אתיופיה.

הרשמו לניוזלטר הקרן

הירשמו עכשיו לחדשות הקרן וקבלו עדכונים מחזית המאבקים האזרחיים, הצלחות והישגים ואת מה שלא תמיד מגיע לתקשורת הממוסדת. קחו חלק פעיל במאבק על שמירת וחיזוק אופייה הדמוקרטי של ישראל