חזרה

#FOOTBALL PEOPLE ספורט – השפה המשותפת של כולם

הילדים הם העתיד שלנו 

מאות ילדים שהשתתפו בטורנירים ברחבי העולם במסגרת שבוע העלאת מודעות בנושא אחריות חברתית בכדורגל, מלמדים את כולנו שיעור חשוב בחברה משותפת ושיוויון בין בני אדם

תכנית “בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים”, קיימה ביום שני טורניר כדורגל יהודי-ערבי באצטדיון העירוני בטייבה, כחלק מקמפיין בינלאומי של אופ”א. הטורניר נערך לרגל שבוע העלאת המודעות שמקיימת אופ”א בנושא אחריות חברתית בכדורגל, והתקיים בשיתוף ההתאחדות לכדורגל בישראל, ארגון שחקני הכדורגל בישראל וארגון  FARE, ארגון הבת של אופ״א למניעת גזענות בכדורגל האירופי

הטורניר שהתקיים כחלק מ”הנבחרת לאחריות חברתית”, כלל קבוצות של נערים ונערות, יהודים וערבים, מטייבה, פרדסיה, קלנסווה ונתניה. האירוע התקיים במעמד ראש עיריית טייבה, עו”ד שועאע מסארווה מנצור; נשיא הקרן החדשה לישראל הנכנס, מר דייויד מאיירס ושחקנים מליגת העל

ראש עיריית טייבה: “זה לא מובן מאליו שערבים ויהודים, בימים קשים כאלה נפגשים. מי שניצח זה לא המשחק, מי שניצח זאת האחווה, לקבל את האחר. מי שניצח זה האדם לאדם,  כן אפשר לחיות ביחד. ובשביל זה, אנחנו גאים שטייבה היא יוזמת תמיד לחיים משותפים”

נשיא הקרן החדשה לישראל דיויד מאיירס: “אני כל כך מתרגש ממה שאני ראיתי הערב. ראיתי אתכם, ראיתי שחקנים ממש נפלאים, וראיתי שספורט, ספורט הוא השפה המשותפת לכולם”

 

תכנית “בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים” מופעלת זה למעלה מעשור על ידי הקרן החדשה לישראל בשיתוף עם ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגה. במסגרת הפרויקט, מתנדבים כ-40 משקיפי משקיפים, אוהדי כדורגל, המדווחים מדי שבוע מהיציעים על עברות גזענות, הסתה ואלימות גם על תופעות של הגינות ביציעים ועל כר הדשא.  בנוסף, הארגון מקיים במהלך העונה אירועים, טורנירים, פאנלים ועוד, כדי לקדם ערכים של סובלנות ושוויון דרך הכדורגל.

התכנית פועלת בתמיכת אופ”א ובשיתוף ההתאחדות לכדורגל, מנהלת הליגה והקבוצות עצמן. כחלק מהפעילות השוטפת של הפרויקט, שכוללת פעילויות לקידום חברה משותפת, סובלנות ושוויון בכדורגל הישראלי.

הנבחרת לאחריות חברתית הוקמה בעונה שעברה ובה שחקני כדורגל שהם מצטיינים בעשייה חברתית משתפים פעולה. השחקנים מכל ליגות הגברים והנשים נרתמים כדי למנוע אלימות וגזענות, ולייצר שיח של אחווה והבנה בכדורגל ומחוצה לו. הנבחרת תשיק את עונתה השנייה במהלך החודש הקרוב עם 16 שחקני הכדורגל.

#כללי