חזרה

הפטריוטים האמיתיים לא מוכנים להכנע לאלימות ויאוש

בחמישי שעבר, ערב האסון הנורא בדרום, נשיאת הקרן החדשה לישראל, טליה ששון, נשאה דברים על בימת פסטיבל סולידריות לקולנוע וזכויות אדם. “מי שבאמת מאמין במדינת ישראל יודע שהיא יכולה להיות טובה יותר מזו שאליה מוביל הימין!”. לפניכם הנאום המלא:
—–
התכוונתי להגיד לכם ערב טוב, אבל זה ערב קשה – עם אובדנם של חיים צעירים. אני בטוחה שאני מבטאת את התחושה של כל אחד ואחת מכם, ובכל זאת ולמרות הכל אנחנו ניגש לגופם של דברים. יש מעט דברים שמחממים את הלב כמו מאות אנשים שבאו לכאן לראות ולשמוע על זכויות אדם, על צדק חברתי, שלום ושוויון.

הימין מבקש שתאמינו שאנחנו מעטים. ודווקא בכל אירוע אנחנו רואים יותר ויותר ישראלים שמבינים שאנחנו חייבים להילחם ביחד על העתיד שלנו בארץ, ושאף אחד לא יעשה את זה במקומם. המחנה שלנו דווקא הולך ומתרחב.

עוד הרבה לפני שהגעתי לקרן, הקדשתי את חיי לשירות המדינה, לשלטון החוק, למאבק בשחיתות. לביטחון המדינה ורווחת אזרחיה. נתתי יעוץ משפטי לראשי ממשלה, לממשלות ישראל, ליועצים משפטיים לממשלה, וגם כשלא תמיד הסכמתי עם מדיניות הממשלה, ראיתי בשירות הציבורי מכשיר להפוך אותנו לחברה טובה יותר.

לאחרונה כולנו עדים להסתה הקשה, הבוטה, חסרת הבסיס העובדתי, נגד הקרן החדשה לישראל וראשיה שמוביל ראש הממשלה עצמו. כן – ראש הממשלה החשוד בפלילים, המצוי תחת עולן הכבד של חקירות משטרה בעבירות שחיתות חמורות.

אני רואה את מי שלוקח ממנו את המקל כבמרוץ שליחים, ומתרגם את דברי השנאה שלו להסתה פרועה יותר והתרת דם חלילה. ההסתה של נתניהו ועוזריו כמו רגב ובנט – גוררת את ישראל למקום רע ושוסעת את החברה הישראלית. לא מקרי הוא שיש שוב זינוק בפשעי תג מחיר.

ובכל זאת אני מעודדת. יש התעוררות מחממת לב של רבים וטובים שקולם לא נשמע עד כה. עשרות שיחות טלפון, מיילים ווטסאפים מאנשים מכל רחבי הארץ; אלפי תורמים חדשים לקרן החדשה לישראל מתוך ישראל. מתנדבים שמבקשים להגיע לארגוני זכויות אדם. אזרחים שיוצאים מביתם הנעים לרחובות העיר ולצמתים כדי לזעוק נגד מעשי הממשלה במבקשי המקלט, נגד השחיתות, למען הדמוקרטיה, ולהגנת בית המשפט העליון.

האנשים הללו, שחלק מהם נמצאים איתנו כאן היום הם הפטריוטים האמיתיים של מדינת ישראל. הם לא מוכנים להיכנע לאלימות ויאוש. הם מי שאומרים לנתניהו ולמירי רגב במעשיהם – לא אתם תקבעו לנו מה זה להיות ישראלי. לא אתם תגידו לנו מה זו פטריוטיות ומה זו אהבת ישראל.

הימין מדבר על אהבת ישראל אבל שונא את השמאלנים, שונא את האזרחים הערבים, יוזם חקיקה מדירה ומפלה, ולמעשה שונא את כל מי שהוא לא עצמו.

אנחנו יודעים שאהבת המדינה היא אהבת הדמוקרטיה, ו”אהבת העם” זה לדאוג שלכולם יהיו זכויות, זה לדאוג לדיור ציבורי ולמדינת רווחה, לחופש דת ולשיח ציבורי הגון. אנחנו יודעים שלהיאבק בכיבוש זה המעשה הכי פטריוטי.

מי שבאמת מאמין במדינת ישראל יודע שהיא יכולה להיות טובה יותר מזו שאליה מוביל הימין. זו התשובה שלנו לנתניהו, לבנט ולרגב – ישראל טובה בהרבה מכפי שהיא מצטיירת בפיכם ומהתנהגותכם.

אתם ואנחנו – מוכיחים את זה יום יום.

ותזכרו, ותזכירו לעצמכם שישראל – זה אנחנו.

#כללי