חזרה

בפסח הזה סייעו לנו לתמוך במאבק בגירוש

חג הפסח אינו סתם חג עבורנו. פסח, שבמרכזו עומדים החירות, ההתחדשות והערבות ההדדית, הוא המבטא החשוב ביותר של הקשר בין היהדות לערכי הקרן החדשה לישראל. כבר ארבעה עשורים שהקרן מקדמת את החירות והצדק עבור כלל אזרחי ישראל, וגם עבור מי שאינם אזרחים.

תמיכתך בקרן חשובה לנו היום יותר מתמיד להמשך המאבק נגד גירוש מבקשי המקלט.

 

לפי תוכניות הממשלה, פסח השנה היה אמור לעמוד בסימן הגירוש האכזרי של מבקשי המקלט. במקום זאת, אנחנו נחגוג את ההתעוררות המרגשת של החברה האזרחית, ואת עשרות האלפים שיצאו לרחובות כדי לתמוך במבקשי המקלט.

משהו השתנה בדיון הציבורי על מבקשי המקלט בחודשים האחרונים. קולות אחרים נשמעים, ולא רק בשמאל. גם בית המשפט העליון הביע אי נחת גדולה מההסכם הסודי שאליו הגיעה הממשלה עם מדינות באפריקה, ושאינו מאפשר למבקשי המקלט להתגונן בפניו. עד להכרעה בנושא, בג”צ אף הקפיא את כליאת מבקשי המקלט שאינם מסכימים לעזוב את הארץ. בשבוע שעבר התפרסמו ב-Ynet עדויותיהם של לוחמי הקרקל, שהיו הראשונים להיתקל במבקשי המקלט בגבול מצרים.

הם סיפרו על הזעזוע ממצבם של מבקשי המקלט – גברים, נשים וילדים – ועל הסימנים לעינויים שעברו.  “אף פעם לא ראיתי בני אדם במצב הזה”, סיפר אחד המפקדים.

החלטתם של חיילי צה”ל שהשתחררו להתראיין היא חלק נוסף מהשינוי הדרמטי בשיח הציבורי. משבוע לשבוע גוברות פעולות המחאה, ובמוצאי שבת האחרונה הגיעו יותר מ-20 אלף מפגינים לכיכר רבין בדרישה לעצור את הגירוש. שבוע קודם לכן השתתפו אלפים בצעדת הילדים. הנה וידיאו קצר ומרגש שבו מסבירים הילדים מספרים את סיפור פסח במילותיהם.

לצפייה בסרטון לחצו כאן

 

וְכִי יָגוּר אִתְּךָ גֵּר בְּאַרְצְכֶם לֹא תוֹנוּ אֹתוֹ: כְּאֶזְרָח מִכֶּם יִהְיֶה לָכֶם הַגֵּר הַגָּר אִתְּכֶם וְאָהַבְתָּ לוֹ כָּמוֹךָ כִּי גֵרִים הֱיִיתֶם בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם אֲנִי ה’ אֱלֹהֵיכֶם” (ויקרא י”ט, לג-לד).

                    חג חירות שמח,

                  מיקי גיצין

מנכ”ל הקרן החדשה לישראל

#כללי