חזרה

חברות וחברים יקרים ויקרות,

היי, כאן מיקי גיצין, מנכ”ל הקרן החדשה לישראל, השבוע, בטקס האזכרה הממלכתי לראש הממשלה רבין, אמר בנו יובל שרבין לא התבכיין ולא ברח מאחריות. גם כשהיה חשוף לגלי השטנה הנוראיים ביותר, הוא היה ראש הממשלה של כולם.
רבין לא פחד מביקורת. הוא לא חשב שמי שלא מסכימים איתו מנסים לבצע הפיכה. רבין ידע שאחדות נבחנת ביכולת לבטא מחלוקות, ועדיין להרגיש שותפות גורל עם כל מי שחיים כאן. רבין הבין שעל אף הקשיים וההיסטוריה אין תחליף לשלום. הממשלה שלנו היום חושבת שהדרך לגייס תמיכה פוליטית היא לסכסך ולהסית, ועל שלום וחיים משותפים אין מה לדבר.
כשהממשלה לא מראה מנהיגות – החברה האזרחית צריכה להוביל. לכן, דווקא היום ובמקום הסמלי הזה, אנחנו בקרן החדשה לישראל משיקים קול קורא לארגונים, קבוצות או יחידים שמבקשים לקדם את החיים המשותפים בין יהודים לערבים בישראל.
יש לכם/ן רעיון כזה? פנו אלינו!

הקרן מציעה מענקים של עד 5,000 דולר ליוזמות שמקדמות שותפות, דיאלוג או יצירה בין יהודים לערבים. כי זו מורשת רבין האמיתית: לא טיטוא המחלוקות מתחת לשטיח, ולא דיבורים ריקים על אחדות אלא לקיחת אחריות על עתידה של החברה הישראלית.
השבוע יותר מתמיד, אין לנו את הפריבילגיה או הזמן לחכות לממשלה. אנחנו חייבים להמשיך לצעוד בדרכו של רבין בעצמנו. אני מזמין אתכם להצטרף אלינו, כי ישראל זה אנחנו.

את הבקשות יש לשלוח למייל זה: maanakim@nif.org.il עד 20.11.17.

#כללי