חזרה

צילום: ענר גרין

חברות וחברים יקרים ויקרות,

אני אוהב את חג סוכות כי הישיבה בסוכה נועדה להזכיר לנו את מסעם של בני ישראל במדבר בדרכם לארץ ישראל – ובאופן רחב יותר את חייהם הארעיים של אלו הנודדים בעולם ומבקשים לעצמם בית. זאת הסיבה שיש הנוהגים להזמין עניים לאכול עמם בסוכה כאושפיזין: להזכיר לנו את מידת החסד כלפי אלה שעדיין לא הגיעו אל הארץ המובטחת. אלו שעדיין נמצאים במסע – בין אם הם מבקשי מקלט או חיילים בודדים. החג מזכיר לנו גם את החובה והזכות שלנו לתת ולחלוק.

רובנו נוהגים בעצמנו גם לארח וגם להתארח. לאשפז וגם להתאשפז, כלשון החג. וברוח זו, בחג סוכות הזה אנחנו בקרן רוצים לארח כאושפיזין נשים וגברים שעושים זאת, שתורמים ומעניקים לחברה הישראלית ברוחב לב.

אנו גאים להציג בפניכם/ן שבעה מהתורמים והתורמות שלנו, שמגיעים/ות מקצותיה השונים של הקשת החברתית בישראל, ושפועלים/ות כדי שלכולנו תהיה מדינה שוויונית, צודקת וחופשית יותר:

תופאחה סאבא, בת 53 מעוספיה, רווקה.
“הקרן עוסקת במימוש ערכים שאני מאוד מאמינה בהם וחושבת שהם הכרחיים לבניית חברה דמוקרטית ומתוקנת: חברה אזרחית, צדק, דמוקרטיה ושוויון. העובדה שבמציאות הפוליטית של היום קשה יותר לקרן לגייס תקציבים, גרמה לי לתרום לה”.

שחר עג’מי, בן 40 מלוד, רווק.
“מה שהקרן עושה נוגע ללבי. אני רואה בפייסבוק תגובות של אנשים שמתוך בורות – הם לא יודעים מה הקרן עושה. הם לקחו אמירה פלקטית והחליטו שהקרן אנטי ישראלית, וזה בדיוק ההפך. אמרתי לעצמי, אני חייב לתרום. זו גאווה בשבילי לתרום לארגון כזה. מזל שהקרן קיימת”.

צליל שרון, בת 30 מתל אביב. חיה בזוגיות, דוקטורנטית באוני’ העברית.
“אני מזדהה מאוד עם דרכה של הקרן, שדרך תמיכה בארגונים מתחומים שונים מעודדת אותנו בראש ובראשונה לבוא במגע זה עם זה: לחשוב, לשאול, לשים את עצמנו בנעלי האחר, להתעקש, וכן, לפעמים גם להתווכח ולהיאבק; העיקר לא להתכנס כל אחת ואחד בבועה שלו, ולהיכנע לדעות קדומות ופחד”.

ד”ר ג’מאל דגש, בן 59 מחיפה. נשוי למהא, אבא ל-4 וסבא ל-2 נכדות.
“אני מאמין בתפקיד החשוב של ארגוני החברה האזרחית ומנהיגיה בהגשמת עתיד ובו חברה משותפת, נדיבה ומכבדת לכל אדם וקהילה בארץ, ותרומתי לקרן היא פועל יוצא של עמדה זו בחיים שלי”.

הלל אסף, בן 25 מירושלים, סטודנט באוני’ העברית.
“החלטתי להקדיש את התרומה שלי למנכ”ל ‘אם תרצו’, מתן פלג. אני חושב שהמסע המקרתיסטי שלהם נגד הקרן, כולל רשימת האמנים ה’שתולים’ שהם פרסמו, מריח ממש רע ונראה כמו ציד מכשפות. ככה מתן פלג יידע – ככל שתסית יותר – ככה אנחנו נתגייס יותר ונתרום יותר לארגוני זכויות האדם”.

שי קיסרי, בן 45 מקיבוץ גבים, נשוי ואבא לשניים.
“הקרן תומכת בארגונים שונים המכסים טווח של נושאים החשובים לי: זכויות אדם, צדק כלכלי וחברתי, החברה הערבית בישראל, איכות סביבה, שיח דמוקרטי. התקווה שלי לעתיד היא לראות שינוי משמעותי בכל אחד מהתחומים האלו, עבור ילדי ונכדי”.

יהודית כפרי מאירי, בת 82 ממזכרת בתיה, נשואה לגדי, אמא ל-3 וסבתא ל-5. 
“למנהיגים שלנו יש נטייה ברורה להמעיט מערכו ומעמדו של כל מי שחושב ופועל אחרת מהם, או שמאיים אישית על שלטונם. גם הקרן זכתה לאותו טיפול מעליל עלילות סרק ושקר. לכן, ומהערכה רבה לפעולתה, בעלי ואני בחרנו לתרום לה”.

הצטרפו אלינו, ויחד נעניק לחג האסיף משמעות פילנתרופית מבורכת.
סוכות שמח לכולם!
מיקי גיצין, מנכ”ל הקרן החדשה לישראל

#כללי#ניוזלטר#סוכות