חזרה

קול טו אקשן”- פודקאסט חדש של הקרן”

11/09/2016

מדובר בסדרה של ראיונות עם אנשים מעניינים מעולם החברה האזרחית. בפרק הראשון- שיחה עם שרית מיכאלי, דוברת “בצלם” ב-12 השנה האחרונות.

sarit

“קול טו אקשן” הוא פודקאסט חדש של הקרן החדשה לישראל שמציג ראיונות עומק עם הדמויות המשפיעות של ארגוני החברה האזרחית בהם אנחנו תומכים. בכל פעם נארח דמות אחרת לשיחה על פעילותה, פעילות הארגון בה היא פועלת וסוגיות שונות בציבוריות הישראלית.

הפרק הראשון של “קול טו אקשן” הוא עם שרית מיכאלי, דוברת “בצלם” ב-12 השנים האחרונות. כבר למעלה משני עשורים פועל הארגון, שנתמך על ידי הקרן החדשה לישראל, למען זכויות אדם ומייחד את מאמציו לשנות את מדיניות הממשלה בשטחים הכבושים ולקיים בקפדנות את הוראות המשפט הבינלאומי.

בשנים האחרונות מתמקד “בצלם” בתיעוד עוולות הכיבוש, כאשר סרטון הירי של החייל אלאור אזריה, שצילם מתנדב הארגון עימאד אבו שמסייה, הוא ככל הנראה הווידאו של “בצלם” שהשפיע יותר מכל על המציאות.

“אי אפשר לשלוט בעם זר לנצח ובסוף הכיבוש יסתיים”, אומרת שרית מיכאלי. “אני רק מקווה שהישראלים והפלסטינים ימצאו את הדרך לסיים אותו שלא באלימות, וחוששת שניגרר למרחץ דמים. אנחנו, וארגוני זכויות אדם נוספים, מציבים מראה מול החברה הישראלית שמטרידה את אלה שמעוניינים שהמצב הנוכחי יימשך”.

#כללי