חזרה

צעדת חירום: זה הבית של כולנו – هذا البيت لنا جميعًا – עוצרים את חוק הלאום

 על רקע סערת חוק הלאום: מוצ”ש, 12/7, בשעה 20:00 – צעדה מכיכר רבין לבית ז’בוטינסקי

צעדת חירום: זה הבית של כולנו – هذا البيت لنا جميعًا – עוצרים את חוק הלאום
ארגוני החברה האזרחית – מארגוני צדק חברתי, מאבק בגזענות, קליטת עליה, ארגוני להט”בים ועד ארגוני זכויות אדם, חיים משותפים ושלום חברו יחד עם מפלגות להפגנת חירום נגד חוק הלאום הגזעני והמפלה קבוצות רבות ושונות המרכיבות את החברה האזרחית

בעקבות סערת חוק הלאום, עשרות ארגונים חברתיים, תנועות ומפלגות, יפגינו במוצאי שבת נגד חוק הלאום הגזעני והמפלה. ההפגנה תצא מכיכר רבין בשעה 20:30, ותסתיים בעצרת מול בית ז’בוטינסקי. בהפגנה ינאמו אישי ציבור, חברי כנסת, ופעילים חברתיים.
הארגונים השותפים בהפגנה: תנועת עומדים ביחד, אגודת יהודי אתיופיה, המרכז הרפורמי לדת ומדינה, שלום עכשיו, עמותת סיכוי, המטה למאבק בגזענות בישראל, מרכז מוסאווא, צעירי מפלגת העבודה, חד”ש, מרצ, תע”ל, האגודה לזכויות האזרח בישראל, זזים – קהילה פועלת, פורום דו-קיום בנגב, עמותת כולן, מאבק סוציאליסטי, הקרן החדשה לישראל, שתיל.

בהודעה משותפת של הארגונים נאמר: “חוק הלאום הוא חוק שיהפוך את הגזענות, האפליה, ההשפלה וההפרדה לחלק בלתי נפרד מחיינו.
יותר מזה – הגזענות והאפלייה הופכים רצויים ומרכזיים במדינת ישראל. חוק הלאום הוא החוק שיביא את ההדרה והפגיעה  במיעוטים לשיאים מפחידים שעוד לא ראינו כמותם.
האמירה שלנו היא ברורה: כל האזרחים – כולם – שווים.
אבל הממשלה לא מוכנה להכיר בזה. בגלל שאין להם פתרונות לאף-אחד מאיתנו – לא למשבר הדיור, לא לקשישים ולנכים, לא ליוקר המחייה הגבוה, לא למערכת הבריאות הקורסת, לא למשבר עם יהדות התפוצות  – הם מחוקקים חוקים מיותרים, מפחידים ומפלים כמו חוק הלאום. החוק מסית, מבלבל ומפריד בינינו- אזרחי ואזרחיות מדינת ישראל.
במוצ”ש נצא לרחוב ונאמר: כולנו אזרחים שווים – ערבים ויהודים, נשים וגברים, מזרחים, אתיופים, יוצאי ברה”מ, חברות וחברי הקהילה הגאה.
חוק ההפרדה והאפליה שמקדמת הממשלה – המכונה “חוק הלאום” – הולך להשאיר חלקים גדולים בחוץ: מחוץ ליישובים עם ועדות קבלה, מחוץ ליחס הוגן בבתי משפט, מחוץ למעגל האזרחות, מחוץ לדמוקרטיה.
לזה אנחנו לא נסכים.”

 

#כללי