חזרה

פרופ’ דיויד נ. מאיירס הוא הנשיא החדש ויו”ר הוועד המנהל של הקרן החדשה לישראל

בתום כהונה של 3 שנים כנשיאת הקרן החדשה לישראל מסיימת עו”ד טליה ששון את תפקידה, ותוחלף על ידי פרופ’ דיויד נ. מאיירס– פרופסור ידוע להיסטוריה יהודית מאוניברסיטת  UCLA וחבר בוועד המנהל של הקרן החדשה ב-5 השנים האחרונות. בהתאם לתקנון הקרן החדשה לישראל, עובר בכל 3 שנים תפקיד הנשיא/ה ויו”ר הוועד המנהל ברוטציה בין נציג/ת הנהלת הקרן מישראל לבין נציג/ת הנהלת הקרן מארצות הברית והתפוצות.

מאיירס (58) הוא בוגר האוניברסיטאות ייל, הרווארד ואוניברסיטת תל אביב, בהן למד לפני קבלת הדוקטורט שלו בהיסטוריה יהודית מאוניברסיטת קולומביה בשנת 1991. מחקרו של מאיירס מתמקד בתולדות ההיסטוריוגרפיה היהודית, בתולדות הציונות ובהיסטוריה אינטלקטואלית יהודית מודרנית, ובתחומים אלה הוא פרסם מספר ספרים. עד לאחרונה שימש מאיירס כנשיא ומנכ”ל של המרכז להיסטוריה יהודית בניו יורק, לאחר שבמשך 10 שנים ניהל ב-UCLA את המרכז ללימודים יהודיים, היה עורך שותף של ה- Jewish Quarterly Review ושימש כפרופסור אורח במוסדות בינלאומיים שונים.

נשיאה הנכנס של הקרן החדשה לישראל, דיויד מאיירס, אמר: “לכל מי שאכפת מעתיד ישראל כדמוקרטיה, אין בית טוב יותר מהקרן החדשה לישראל. בתקופה בה מתנהלת מערכה לפגיעה ביסודות הדמוקרטיים של ישראל, הקרן החדשה לישראל מובילה את התנועה למען שוויון וצדק חברתי ולעתיד טוב יותר. אנשי הקרן- בישראל, בארצות הברית ומסביב לעולם הם הגיבורים שלי, יחד עם כל הארגונים בהם אנחנו גאים לתמוך. זהו כבוד גדול עבורי להתמנות לנשיא הקרן החדשה לישראל”.

הנשיאה היוצאת של הקרן החדשה לישראל, טליה ששון, אמרה: “אני מברכת את הנשיא הבא של הקרן החדשה לישראל פרופ’ דיויד מאיירס. הוא אדם ראוי ביותר, חם ואוהב ישראל בכל ליבו, ומסור לישראל כמדינת הלאום של העם היהודי וכמדינה דמוקרטית ושוויונית לכל אזרחיה ברוח מגילת העצמאות של ישראל. אני בטוחה שהוא ייטיב לפעול למען הקרן החדשה לישראל ויהנה מאמון מלא של הוועד המנהל, התורמים, עובדי הקרן ותומכיה”.

מנכ”ל הקרן החדשה לישראל, מיקי גיצין, אמר: “אנחנו מתרגשים ושמחים לקבל את דיויד מאיירס כנשיא הבא של הקרן החדשה לישראל. דיויד מחויב מאוד לקשר העמוק שבין ישראל ליהודי התפוצות, ולקידום ערכיה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, על בסיס מגילת העצמאות. לאורך כל שנות פעילותו, פעל דיויד לחיזוק הקשר בין אמריקאים לישראלים החולקים תפיסת עולם ליברלית דומה ופועלים למען חזון משותף. אני מברך את דיויד- אינטלקטואל ציבורי בולט, חוקר דגול וחבר יקר- ומצפה לעבוד איתו בתפקידו החדש כנשיאה של הקרן החדשה לישראל”.

#כללי