חזרה

נרגשים מהתמיכה, ממשיכים בעבודה

ריגשתם אותנו.

בשבוע שעבר הלכנו לישון עם עוד מתקפה שקרית של ראש הממשלה נגד הקרן החדשה לישראל. נתניהו, שנבהל מהקמפיין של הימין הקיצוני נגד מתווה מבקשי המקלט, עשה פניית פרסה פרועה. הוא התכחש להסכם עם האו”ם שהוא בעצמו שיבח כמה שעות קודם, והאשים את הקרן בקריסת המדיניות הישראלית כולה. מה שאף אחד לא צפה זו התגובה של ציבורים רחבים במדינת ישראל, שמאסו בשיח השנאה ובספינים.

מאז השבוע שעבר, אלפי אזרחים התייצבו לצד הקרן החדשה לישראל – במאמרים, בתרומות, בפוסטים ברשתות החברתיות. דתיים וחילונים, אנשי ימין, שמאל ומרכז הודיעו לראש הממשלה שהסתה היא לא תחליף למדיניות.
נכון לרגע כתיבת הדברים, קרוב ל-3,000 ישראלים בחרו לתרום בפעם הראשונה לקרן החדשה לישראל, בסכום מצטבר של כ-700,000 שקל. בכל ימי בקרן לא נתקלנו בהתגייסות ציבורית נרחבת ומרגשת שכזו.

הכסף הזה יוקדש כולו לקידום הדמוקרטיה וזכויות האזרח בישראל – לחינוך לאזרחות, לקידום חופש דת, למאבק בגזענות, לקידום צדק חברתי, להגנה משפטית על אזרחים שהמדינה התנכלה להם, לקמפיינים ציבוריים, למאבק בגירוש מבקשי המקלט ולקידום דרום תל אביב ולכיבוד האמנות הבינלאומיות שישראל חתומה עליהם.

הקרן החדשה לישראל היא היום הגוף המרכזי בחברה האזרחית הישראלית שמקדם צדק חברתי, דמוקרטיה, שלטון חוק, זכויות אדם וזכויות אזרח, וכמובן – פתרון הוגן ובטוח לסכסוך הישראלי הפלסטיני. בניגוד לשקרים שאתם שומעים מדי יום, רובו המכריע של תקציב הקרן מגיע מיהודים ציונים מארצות הברית ובריטניה. הקרן נודעה בזכות פעילות זכויות האדם שלה, אבל אנחנו עוסקים גם בדיור ציבורי, במאבק המזרחי, בקידום הקהילה האתיופית, בפלורליזם יהודי, בהעצמת האוכלוסיה הבדואית, בחינוך לסובלנות, ובעוד שלל נושאים. אתם מוזמנים לבקר באתר האינטרנט שלנו, שם מצוי כל המידע על פעילות הקרן באופן שקוף וברור.

אני רוצה להודות מקרב לב לתורמים/ות החדשים/ות. בזכותכם השבוע הקשה הזה התמלא תקווה. עכשיו, כשאתם חלק ממשפחת הקרן, זה הזמן לפנות לעוד חבר או קרוב ולהציע להם להצטרף אלינו. זו התשובה שלנו לשיח השנאה של ראש הממשלה – הוא ימשיך לפלג ולסכסך, ואנחנו נמשיך לבנות פה חברה טובה יותר.

שלכם,
טליה ששון
נשיאת הקרן החדשה לישראל

#כללי