חזרה

מנכ”ל חדש לקרן: מיקי גיצין

17/05/2017

הנהלת הקרן החדשה לישראל הודיעה אמש, (15.5.17), על מינויו של מיקי גיצין למנכ”ל הקרן. מיקי הוא המנכ״ל המייסד של ישראל חופשית, אחת העמותות המובילות בישראל במאבק על חופש הדת. הוא מכהן כחבר מועצת עיריית ת״א-יפו, שם  קידם פרוייקטים הן בנושאים חברתיים כגון חברה משותפת, פלורליזם דתי וזכויות להט״ב.

בעבר עבד מיקי עם ח״כ אילן גילאון ממרצ, ושימש כסמנכ״ל עמותת פסטיבל בשקל שפיתחה תרבות ואומנות בפריפריה בישראל. למיקי היכרות מעמיקה עם  הקהילה היהודית בארצות הברית שם שימש כשליח של הסוכנות היהודית. הוא בעל תואר שני במדיניות ציבורית מ-University College London שם למד במסגרת מלגת Chevning של משרד החוץ הבריטי ותואר ראשון ביחסים בינלאומיים ומזרח תיכון מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מיקי קיבל בעבר שני פרסי הוקרה מהקרן החדשה לישראל בחו״ל: פרס זכויות האדם של הקרן בבריטניה ופרס מגן הדמוקרטיה בסן-פרנסיסקו.

גיצין יחליף את רחל ליאל, שכיהנה בתפקידה בשמונה השנים האחרונות. בתקופת כהונתה של ליאל הפכה הקרן החדשה לישראל לגוף המרכזי הפועל למען דמוקרטיה, שוויון וזכויות אדם בישראל ומעניק תמיכה לעשרות ארגונים ומאבקים למען אוכלוסיות מודרות ומוחלשות ולמען הדמוקרטיה הישראלית. ליאל כיהנה בתקופה סוערת בה ארגונים ופוליטיקאים ניסו ועדיין מנסים לעשות דה לגיטימציה לקרן החדשה לישראל ולארגונים הנתמכים על ידיה. הקרן שגשגה וגדלה בתקופת מנהיגותה של רחל והפכה למובילת המאבק על דמותה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

טליה ששון, נשיאת הקרן החדשה לישראל: “רחל ניתבה את ספינת הקרן החדשה לישראל במים סוערים תוך כדי איום מתמשך  על שלטון החוק, השוויון בפני החוק, וערכי הדמוקרטיה הישראלית. כשחשכת עננים זו מאיימת על החברה האזרחית, והיא מלווה לעיתים גם באלימות וגזענות, תפקידה החברתי והציבורי של הקרן החדשה לישראל מקבל משקל הולך וגובר. אכן, בתקופה זו, ולמרות המתואר לעיל, עדיין  רשמו ארגוני הקרן הישגים בשורה של נושאים כמו קידום שוויון לנשים, הגנה על זכויות להט”בים, קידום המאבק למען הכרה ושוויון לתרבות המזרחית ועוד רבים אחרים. אני מודה לרחל על שנות כהונתה המפרכות, על העמידה האיתנה והערכית מול הקשיים והאתגרים שניצבו בפני הקרן. אני רוצה להודות למיקי גיצין, שהסכים לקחת את ההגה לידיו ואנחנו מפקידים אותו בידו בלב שלם.  אנו עומדים בעיצומו של מאבק למען החברה הישראלית ואני משוכנעת שיחד עם הנהלת הקרן, תורמיה ותומכיה, עובדיה משני קצות האוקיאנוס נעשה כמיטבנו למען קידום המטרה בה אנו מאמינים”
רחל ליאל, מנכ”לית הקרן החדשה לישראל: “אני מסיימת תקופה קשה ומאתגרת אך מלאת סיפוק. שיתפתי פעולה עם אנשים נפלאים שטובת המדינה והחברה הישראלית עומדת לנגד עיניהם והם עושים לילות כימים כדי לשמור על צביונה ברוח מגילת העצמאות של מייסדיה. ישראל היא מדינה נפלאה וזכיתי להכיר אותה על רבדיה השונים ואוכלוסיותיה המגוונות. אני רוצה להודות לעו”ד טליה ששון נשיאת הקרן החדשה לישראל ולעמיתי דניאל סוקאץ’ מנכ”ל הקרן החדשה לישראל באמריקה. אני מאחלת למיקי גיצין הצלחה גדולה בתפקידו החדש זוהי לטעמי בחירה נפלאה ומעוררת השראה”.
דניאל סוקאץ’, מנכ”ל הקרן החדשה באמריקה: “אני נרגש מההכרזה על מינויו של מיקי גיצין למנכ”ל הישראלי של הקרן החדשה לישראל. מיקי התגלה בפנינו כמנהיג מנוסה, נלהב ואנרגטי שמקדיש את חייו האישיים והמקצועיים לערכים שהקרן החדשה לישראל נאבקת עבורם: דמוקרטיה, שוויון, פלורליזם וקבלה. למיקי יש קשר חם ליהדות התפוצות שנמשך עוד מימיו כשליח הסוכנות באינדיאנה וכסטודנט בלונדון. אך מעל לכל מיקי הוא בן אדם. הוא חכם, נדיב ואהוב מנהיג מעורר השראה ואני משוכנע שיסייע להוביל את הקרן החדשה בישראל מחוזקה לחוזקה. אני רוצה להודות לרחל ליאל על שעמדה מול אתגרים רבים, והצליחה לחזק את מעמדה של הקרן החדשה לישראל בשנות מנהיגותה”.
מיקי גיצין: “אני נרגש מאוד להצטרף לצוות המוביל של הקרן החדשה לישראל. הקרן היא הארגון המרכזי היום בישראל, הפועל ללא לאות למימוש החזון של מגילת העצמאות – חזון שלפיו כל אזרחי מדינת ישראל יחיו פה בשלום, שוויון, חירות וצדק. הקרן החדשה לישראל משקפת את ישראל האמיתית; יהודים ופלסטינים, חילונים ודתיים, מזרחיים ואשכנזים, מרכז ופריפריה. אחרי שנים בהם פעלתי בחברה האזרחית ולקחתי חלק במאבקים שונים, אני מוכן להמשיך בעבודה הקשה ובלתי מתפשרת למען חברה ישראלית טובה יותר. אני מודה להנהלת הקרן בארץ ובחו”ל על האמון שנתנו בי וביכולת שלי לפעול למען מטרה זו”.

#כללי