חזרה

הזוכות בפרס יפה לונדון יערי 2017

צילום: ענר גרין

איריס שטרן לוי וטל גרנות על פעילותן למען שיקום נשים שהיו בעולם הזנות; אסתי שושן, על הגברת המודעות לקידום נשים חרדיות; אביב יהלום, על פעילותו לעידוד גברים להצטרף למאבק נגד אלימות נשים; ויובל שפירא, על הכשרת בני נוער בהתמודדות עם חברים המצויים במצוקה נפשית

ארבע נשים וגבר אחד זכו השנה ב”פרס יפה לונדון יערי” לשנת 2017: איריס שטרן לוי, טל גרנות, אסתי שושן, אביב יהלום ויובל שפירא. הפרס ניתן לנשים, והשנה גם באופן יוצא דופן לגבר, שהקימו ויזמו פרויקטים קהילתיים וחברתיים למען נשים ויזכה כל אחת מהזוכות והזוכה בסכום של 15 אלף ₪. הפרס יוענק בטקס שנערך ביום שלישי 20/6/2017, בנווה שכטר, בתל אביב. קרן יפה לונדון יערי מתנהלת במשותף על ידי בניה, אריק יערי, והסופר והעיתונאי אליעזר יערי, עם הקרן החדשה לישראל.

איריס שטרן לוי, מתל אביב וטל גרנות מרמת אפעל – מייסדות ומנהלות עמותת ‘המכללה’  הפועלת ליצירת מענים מספקים לתעסוקה, עתיד בטוח וחיזוק הערך העצמי לנשים הנמצאות בתהליך שיקום ויציאה מעולם הזנות.
אסתי שושן מפתח תקווה –  מייסדת ומנהלת עמותת “נבחרות” הפועלת לקידום נשים חרדיות לתפקידים ציבוריים ופוליטיים, הפצת תודעה פמיניסטית במגזר החרדי, והגברת מודעות לזכויות נשים.

אביב יהלום, מהישוב לפיד – מייסד ויו”ר אסל”י (ארגון סרט לבן ישראל) הפועל כדי לעודד גברים להצטרף למאבק נגד אלימות נשים, קידום שוויון מגדרי, יחסים בריאים בין המינים. אסל”י הוא חלק מקמפיין “סרט לבן” העולמי הפועל ביותר מ-60 מדינות ברחבי העולם.

יובל שפירא, מהישוב מתן –  יוזמת פרויקט “סוריקטה” של הכשרת בני נוער בגילאי 13-14 בהתמודדות עם חבר החווה מצוקה נפשית, וזאת תוך שמירה על עצמו בתהליך. הפרויקט נקרא על שמו של החיה סוריקטה, השומרת על חברי הלהקה רק אחרי שדאגה לשלומה שלה.

יפה לונדון יערי ז”ל הייתה בין מקימות מערכת השירותים הסוציאליים למשפחות בישראל בימי קום המדינה. לאחר מותה, בשנת 2003, הקימו שלושת בניה קרן שתסייע לנשים לשבור את תקרת הזכוכית ולהתקדם לעמדות ניהול והשפעה. מאז זכו בפרס למעלה מ- 20 נשים שהקימו פרויקטים מעוררי השראה. הקרן החדשה לישראל מנהלת את ‘קרן יפה לונדון-יערי’ לבקשת המשפחה, ומעמידה לרשותה את משאביה הארגוניים והניהוליים.

#כללי