חזרה

הקרן החדשה לישראל חוגגת 40 בתערוכת צילומים חגיגית. אוצר: אלכס ליבק

הקרן החדשה לישראל חוגגת 40 שנות פעילות, ומשיקה תערוכת צילומים באוצרתי, אלכס ליבק, שתוצג בסינמטק ירושלים מה-18 בפברואר ועד סוף החודש.

תצלומים הם עדויות לא רק למעשים או לאירועים. הם משמרים זיכרון של חברה, של קהילה. המתבונן/ת בתצלומים ובקטעי הוידיאו שיוצגו בתערוכה אינו יכול/ה שלא להתרשם מהפעילות העשירה של הקרן החדשה ב-40 שנות קיומה. פעילות שבאה מתוך הבנה ואמונה בחשיבות של שיוויון זכויות חברתיות ופוליטיות המושתת על עזרה הדדית בתוך החברה הישראלית.

מגוון הפעילויות רחב ביותר: מלחמה בגזענות ובאלימות, חינוך לסובלנות ולפלורליזם דתי, קירוב השיח הדמוקרטי, העצמת אוכלוסיות חלשות, תמיכה במאבק לאיכות הסביבה ועוד.

___________17

תג מאיר. צילום: יוסי זמיר

בתצלומים, שחלקם צולמו על ידי המשתתפים בפעילויות עצמן (ולא על ידי צלמים מקצועיים), מונצחים ובאים לידי ביטוי רגעים של פעילויות במיזמים שהקרן תומכת בהם, רגעים של שמחה וגם של עצב אבל יותר מכל – תקווה! התמונות משקפות אידיאלים שכל חברה שפויה שואפת לקדם.

אם ישנה תובנה אחת מתבקשת מהתבוננות בצילומי התערוכה, הרי היא שכמעט כל אזרח ואזרחית בישראל זוכים, באופן ישיר או עקיף, ליהנות מפעילויות הקרן החדשה לישראל וארגוני החברה האזרחית.

התערוכה היא סיכום מאמץ בן 40 שנים, עם תקווה להמשך מימוש החזון של החברה הישראלית כולה.

____________...

יום ים ביוזמת נשות מחסום ווטש לנשים וילדים מהגדה המערבית. צילום: אלכס ליבק

בין הצילומים ניתן למצוא אירועים היסטוריים ששינו את החברה הישראלית לאין שיעור:

  • סיוע בקליטת העלייה של בני העדה האתיופית בסוף שנות ה-80
  • תמיכה בצעדה של ויקי כנפו למען זכויות חד-הוריות
  • חתימה מחודשת על מגילת העצמאות עליה חתמו מעל ל-600 אלף איש מכל קצוות הקשת האזרחית בישראל, בהם גם רה”מ בנימין נתניהו ויו”ר האופוזיציה לשעבר אהוד ברק
  • הפגנות ופעילות למען השלום וסיום הכיבוש
  • השקת התכנית “בועטים את האלימות והגזענות מהמגרשים” שהצליחה ב-15 שנה של פעילות משותפת עם ההתאחדות לכדורגל ואופ”א להוריד את רמת האלימות והגזענות במגרשי הכדורגל
  • הקמת בית הספר קדמה בירושלים בשנת 1994 עבור תלמידים מרקע סוציו-אקונומי מוחלש שזכה בשנת 2015 בפרס החינוך הארצי
  • תמיכה במצעד הגאווה הירושלמי מיומו הראשון ועד היום
  • קידום חוק הדיור ציבורי
arabjewishch...

צילום: דבי קופר

התערוכה כבר פתוחה לקהל הרחב. נשמח מאוד לראותך שם!

בברכה,
אלכס ליבק

#כללי