חזרה

הקרן גאה להציג

הקרן החדשה לישראל השיקה את קמפיין ‘בשביל ישראל’ המציג את האנשים מאחורי המאבקים שעיצבו את החברה הישראלית. הסדרה הושקה לרגל חגיגות ה-70 לעצמאות מדינת ישראל ותאפשר לציבור הצצה על ההישגים והניצחונות של הקרן החדשה לישראל שהשפיעו על כל אחד מאזרחי ישראל. לצד הסדרה הושק גם אתר אינטרנט אינטראקטיבי המציג מסלולי טיולים בעקבות המאבקים שהקרן החדשה לישראל הובילה ביניהם: המאבק הפמיניסטי, המזרחי, הלהט”בי, שוויון אזרחי והמאבק לסיום הכיבוש.

סדרת הרשת החדשה תציג את הסיפורים האנושיים מאחורי המאבקים החברתיים שהשפיעו על חייהם של כל אזרחי ישראל. פרק הפתיחה של  הסדרה יציג את המאבק של ד”ר שני פאלוך. שני  רופאה אונקולוגית בכירה ומצליחה שסבלה שנים מבעל מתעלל. כשביקשה להשתחרר ממנו, הוא סרב לתת לה גט. שני הובילה מאבק עיקש לשחרור העגונות ושימשה קול לאלפי נשים בישראל. סיפורה הוא אחד מעשרות מאבקים שהקרן החדשה לישראל הובילה במאבק הפמיניסטי.

הפרק השני מציג את סיפורו של אבינוף פרומר. אבינוף חלה באיידס בגיל 19 ומאז הקדיש את חייו למאבק למען הכרה בחולים ובזכויותיהם. בזכות אסטרטגיה מבריקה שניהל עם הועד למאבק באיידס, הם לא רק הצליחו לכלול את תרופות הקוקטייל בסל הבריאות של המדינה אלא להביא לשינויים במבנה סל הבריאות, שינויים אלה משפיעים לטובה על חייהם של אלפי חולים במחלות כרוניות רבות נוספות עד היום.

הפרק השלישי בסדרה מציג את סיפורה של קלרה יונה, המנהלת המיתולוגית של ביה”ס התיכון קדמה בירושלים. “קדמה״ היתה רשת תיכונים שמציעה לצעירים מזרחיים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל ללמוד לבגרות בראש זקוף ועם הבניית תודעה ליצירת שינוי. המהפכה שקלרה הובילה הביאה לשוויון הזדמנויות בפני המזרחיים בחברה הישראלית המתפתחת.

הפרק הרביעי יציג את סיפור המאבק של מוחמד אבו-גיה שנאבק למען שוויון אזרחי. במשך 30 שנים ניהל מאבק בירוקרטי וציבורי תוך שילוב ידיים עם שכניו היהודיים כדי להכיר בעין חוד ככפר מוכר. המאבק שהחל ב-1986 כשברחובות הכפר עוד זרם ביוב הביא לכך שהיום השכנה של עין הוד שווה לה.

הסדרה תינעל עם סיפורה המיוחד של מרסי בוביס ומאבקה למען סיום הכיבוש. מרסי נולדה למשפחה חרדית ירושלמית, יצאה בשאלה תוך שהיא מתגייסת לצה”ל ומשרתת במינהל האזרחי בחברון. יום אחרי שחרורה מהצבא התייצבה בשוברים שתיקה כדי לספר את מה שחוותה שם מתך מטרה להציף את עוולות הכיבוש ולתקן אותם.

מנכ”ל הקרן החדשה לישראל, מיקי גיצין אמר: “הסיפור הישראלי מאז הקמת המדינה הוא סיפור של מאבקים של קהילות ואנשים עם חלומות גדולים, נועזים שדבקו במטרה על אף כל הקשיים ולעיתים כנגד כל הסיכויים. הם אלה שהמשיכו להאמין, פעלו והביאו להישגים חברתיים ואזרחיים שהם היום החברה הישראלית על כל גווניה. לרגל חגיגות ה-70 של המדינה אנחנו רוצים לחגוג עם הגיבורים והגיבורות שעיצבו את החברה הישראלית ולא תמיד זכו להכרה ציבורית. לקרן החדשה לישראל הייתה הזכות לתמוך במאבק שלהם אז ובמאבקים נוספים היום כדי להגשים ישראל טובה יותר.”

 בקרוב נחשוף את את הסרטים והקמפיין המלאים! בינתיים, מוזמנים להציץ כאן: http://nif.org.il/bishvil-israel

#כללי