חזרה

הנבחרת לאחריות חברתית יוצאת לעונה שנייה

צילום: קובי אליהו

אתמול נערך אירוע מרגש ביותר באצטדיון נתניה. נבחרת של 16 שחקנים ושחקניות כדורגל מצטיינים בעשייה חברתית מ-15 קבוצות שונות הוצגו על ידי המנחים: זוהיר בהלול ודניאלה סמארי.

השחקנים דיברו על ערכי הנבחרת, קידום סובלנות, שוויון וחברה משותפת תוך כדי מאבק בגזענות ובאלימות.

הנבחרת הזו היא הראשונה מסוגה בעולם ויוצרת עניין רב באופ”א ובפיפ”א וכנראה שנראה פרויקטים דומים גם בחו”ל.

שחקני כדורגל מסוגלים לייצר גשר של הידברות בין חלקים שונים באוכלוסיה, וכל השחקנים התייצבו עם אמירה ברורה, כמו שאמר דני עמוס, קפטן מכבי נתניה: “בכדורגל יש שוויון בין מגזרים שונים וצריך להראות את זה לקהל”.

מהראן ראדי מבני סכנין סיפר: “במשחק האחרון שלנו מול בית”ר ירושלים לא שמעתי קריאות גזעניות. אני חושב שיש שם התקדמות אמיתית. משה חוגג עושה תהליך אמיתי ומשמעותי ואני מקווה שקהל של בית”ר ימשיך בדרך הזאת”.

מארח האירוע, אמייה טגה: “אני נורא מתרגש להם חלק מהנבחרת. שמח שהשנה הצטרפו אלינו חברים חדשים, כי לספורטאים יש השפעה אדירה על האוכלוסייה”

קפטן מכבי תל אביב, שרן ייני: ״יש לנו את הזכות לשמח הרבה ילדים. אנחנו מודל לחיקוי, שחקנים צריכים לעשות פעילות חברתית מהלב ולא בשביל להראות שעושים, אלא כי זה חשוב. החברה הישראלית צריכה קשר של דו קיום כי כולנו רוצים לחיות בשלום”.

שלומי אזולאי ממכבי חיפה: ״חיפה היא עיר מעורבת וקבוצה מעורבת. אני שמח לשתף פעולה עם כל המגזרים, כולנו שווים, מודדים אותנו בתור בני אדם״.

שחקנית אס”א ת”א, אשרת עיני הוסיפה: ״המסגרת של הספורט היא כור ההיתוך הגדול ביותר, אנחנו מחויבים לשתף פעולה כדי לייצר הצלחות. במובן הזה, החברה הישראלית היא כמו קבוצה״.

ומאור בוזגלו מבית”ר ירושלים סיכם: “זה כבוד גדול להיות חלק מהנבחרת לאחריות חברתית, אנחנו צריכים לשמש דוגמה, בתור שחקנים אנחנו צריכים לדעת לכבד. יש לנו המון אחריות וצריכים להתנהג בצורה ראויה על המגרש ומחוצה לו״

שחקני הנבחרת: אחמד עאבד (הפועל ת”א), אשרת עיני (אס”א ת”א), שרן ייני (מכבי ת”א), מאור בוזגלו (בית”ר ירושלים), דיא סבע (הפועל ב”ש), דני עמוס (מכבי נתניה), גל אראל (הפועל חיפה), מהראן ראדי (בני סכנין), שלומי אזולאי (מכבי חיפה), דניאל סופר (מכבי כישרונות חדרה), סמיר עבד אל חי (מועדון ספורט טירה), נורה אבו שנב (מכבי חולון), שי שדה (אס”א ת”א), זיו כבדה (צפרירים חולון) אורן כהן (עירוני מודיעין), ואמייה טגה.

כמו בעונה שעברה, גם במהלך העונה השחקנים יהיו שותפים לפעילויות רבות במגוון תחומים שקשורים לסובלנות, שוויון וקבלת האחר.

כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לכדורגל ובעיקר כבוד ענק לשחקנים שנתנו מעצמם כדי לייצר אמירה חשובה!

 

#כללי