חזרה

החברה האזרחית נערכת לציון 50 לכיבוש

18/05/2017

ארגוני השלום וזכויות האדם נערכים לציון 50 שנה לכיבוש: צעדה בת שלושה ימים לאורך הקו הירוק, הפגנה המונית בכיכר רבין, ספר שנכתב על ידי סופרים מכל העולם ועוד.

כל הפרטים באתר החדש מבית שתיל והקרן: 50 סוף.

qalandia

 

מחסום קלנדיה

לרגל ציון שנת ה-50 לשליטה הצבאית בשטחים, התאגדו ארגוני השלום וזכויות האדם תחת פורום ’50 סוף’ הקורא לקדם פתרון שיסיים את הסכסוך הישראלי-פלסטיני ואת השליטה הישראלית על הפלסטינים בגדה המערבית ובעזה. ארגוני הפורום מעוניינים לעורר עשייה ושיח שמטרתם לקדם פתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני והוא מבטא את קולו של הציבור הישראלי שמאמין שהשליטה הזו תגיע אל קיצה ושהסכסוך יסתיים, בדיוק כפי שקרה במקומות אחרים בעולם.

במטרה לציין את שנת ה-50 לכיבוש הוקם אתר ייעודי בשם  ’50 סוף’ האתר הוקם כדי לרכז לרשת, ליידע ולחבר בין מכלול האירועים, היוזמות והקמפיינים אשר יתקיימו במהלך השנה הקרובה לציון יובל לשליטה הצבאית על הפלסטינים.

סכסוכים עקובים מדם, שנמשכו שנים רבות, הצליחו להסתיים בפתרון של הסכם שהביא סוף למלחמות, לטרור ולאלימות משני הצדדים. כך קרה בצפון אירלנד, באל סלבדור, בדרום אפריקה ובאלגי’ר. הסכסוכים הללו גבו מספר עצום של קורבנות ופעמים רבות נדמה היה כי הפער בין שני הצדדים כה גדול עד כי המצב נידון להישאר כמות שהוא לתמיד. יחד עם זאת, הדוגמאות הללו מוכיחות כי גם במקומות הקשים ביותר, בהם נעשו פשעי מלחמה זוועתיים וחייהם של אלפים נגבו, שני הצדדים הגיעו להבנה כי מוטב לסיים את הסכסוך.
האתר הוקם על ידי שתיל-הקרן החדשה לישראל ו-SISO והוא פרי שיתוף פעולה של ארגוני פורום ’50 סוף’.

#כללי