חזרה

בעקבות דברי נתניהו: רבע מיליון שקל לקרן החדשה לישראל תוך יממה (פורסם היום ב YNET)

פורסם בוואינט יום חמישי 05.04.18

https://bit.ly/2q6BeRW

זינוק חסר תקדים בתרומות לארגון, לאחר האשמות ראש הממשלה. “כל תרומה תסייע לנו במאבק נגד הגירוש ולמען חיזוק דרום תל אביב”, אמר ל-ynet מנכ”ל הקרן. אלו כמה מ-1,500 הישראלים שתרמו לקרן החדשה ביממה האחרונה
אמיר אלון

כ-1,500 ישראלים תרמו ביממה האחרונה סכום כולל של כרבע מיליון שקלים לקרן החדשה לישראל, בעקבות ההאשמות שהפנה כלפיה שלשום (ג’) ראש הממשלה בנימין נתניהו. כך נודע ל-ynet. עבור 95% מהם זו הפעם הראשונה שהם תורמים לקרן. מדובר בסכום חסר תקדים עבור הארגון, שסך התרומות היומי הממוצע שלו עומד על מאות שקלים.

 

נתניהו האשים את הקרן החדשה שפעלה מול ממשלת רואנדה כדי לבטל את ההסכם לקליטת מבקשי המקלט המגורשים מישראל, ואמר שביקש מיו”ר הקואליציה דוד אמסלם להוביל מהלך להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית נגדה. בתגובה אמר ל-ynet מנכ”ל הקרן מיקי גיצין כי בארגון שוקלים להגיש נגד נתניהו תביעת דיבה.

 

אמש תקף גם סגן שרת החוץ של רואנדה את דברי נתניהו ואמר: “אני מופתע מאוד מההצהרה הזאת. ההפתעה שלי נובעת פחות מכך שרואנדה אפילו לא יודעת מה זו ‘הקרן החדשה לישראל’, אלא יותר מההנחה שארגון זר יכול להצליח להפעיל לחץ על ממשלה ריבונית בשם רואנדה”.

 

מבין התורמים ניתן למנות את יו”ר מרצ ח”כ תמר זנדברג; חברי הכנסת שלי יחימוביץ’ ומיקי רוזנטל מהמחנה הציוני; המחזאי שמואל הספרי; העיתונאים ניצן הורוביץ, יובל יועז, אמילי מואטי ובירנית גורן; המוזיקאי שרון מולדאבי; הפעיל הפוליטי עופר קורנפלד; הסאטיריקן עוזי וייל והסופרת פרופ’ פניה עוז-זלצברגר, בתו של עמוס עוז.

 

אחת התורמות, קטיה קופצ’יק, כתבה: “את רוב התרומות הפרטיות שלי אני מעבירה דווקא לגופים ברוסיה. הרציונל שלי לתרום דווקא במרחב פוסט-סובייטי בא מתוך מחשבה כי לא קיימת שם חברה אזרחית חזקה וגוף כמו הקרן החדשה לישראל שעוזרת לאלו שאין להם ושזכויותיהן נפגעות. אבל לאור ההזיה עכשיו נגד הקרן, אני בוחרת לתרום לה כהבעת תמיכה בפעילות שלה ונגד הסתה צינית נגדה לצרכים צרים ופוליטיים של מי שאמור להיות המבוגר האחראי כאן”.

 

תמר רוטמן כתבה כי “בתגובה לאיום של נתניהו על הקרן החדשה לישראל עשיתי את מה שאני תמיד עושה כשמאיימים מימין על ארגוני זכויות אדם – שלפתי את הארנק ותרמתי ככל יכולתי כדי לתמוך ולחזק”.

 

יותם יעקובה ציין: “הקרן החדשה לישראל מייצגת את כל מה שצודק וראוי. את השלום, השוויון והדמוקרטיה. כשנתניהו תוקף זה הזמן לעמוד בצד הנכון של ההיסטוריה. זה הזמן לתמוך ולזכור שהשקרים שלהם לא רלוונטיים”.

 

שרון שנקמן הסבירה: “הצבעה בבחירות היא האקט הכי פחות משמעותי בדמוקרטיה אבל מוצג בכוונה כחשוב ביותר. תתפקדו למפלגות, תפגינו בעד מה שחשוב לכם ותתנגדו להסתה. היום תרמתי בגאווה לקרן החדשה לישראל”.

 

אברהם ויינפלד כתב כי “גם אני תרמתי לקרן החדשה לישראל. מכיוון שיש אפשרות להוסיף הקדשה, הקדשתי את התרומה למי שחשף בפניי את פעילותם הברוכה”, ורשם את שמו של נתניהו במכתב ההקדשה.

 

נורית הסבירה: “תודה לביבי היקר ששכנע אותי – תרמתי עכשיו לקרן החדשה לישראל”. תורם נוסף כתב: “גם אני תרמתי הבוקר לקרן החדשה לישראל, לכבודו ובזכותו של ביבי. כרטיס תודה על תרומתו יישלח למשרדו בירושלים”.

 

מנכ”ל הקרן החדשה לישראל, מיקי גיצין, אמר בעקבות ההתגייסות הציבורית: “אני נרגש מהתמיכה האדירה ומודה לכל אחד ואחת שנותן את אמונו בקרן החדשה לישראל. מספר התורמים וסכום התרומות חסר תקדים בכל קנה מידה. אלפי תורמים חדשים התגייסו למען הדמוקרטיה הישראלית. כל תרומה תושקע בחיזוק החברה האזרחית בישראל ותסייע לנו במאבק נגד גירוש הפליטים ולמען חיזוק דרום תל אביב”.

#כללי