פרס יפה לונדון יערי לפעילות ויזמות חברתית לנשים

                                                                                                                                                                      

  • Yaffa London Yaary
  •  יפה לונדון יערי
פרס יפה לונדון יערי לפעילות ויזמות חברתית לנשים

 

 

קרן יפה לונדון-יערי מעניקה 2-3 פרסים לנשים הפועלות בתחום השינוי החברתי, פרסים שנועדו לסייע לזוכות לפתח פרויקטים קהילתיים בתחום השינוי החברתי או קידום מעמד האישה בישראל. כל פרס הוא  בגובה 15,000 ₪, וקבלתו מותנית במחויבות להמשך עשייה חברתית במשך שלוש שנים.

 

הקריטריונים לקבלת הפרסים הם:

*מחויבות לצדק חברתי, שוויון וזכויות אדם.

* מחויבות לקהילה, מנהיגות, ואמונה ביכולתו של הפרט לשנות.

* יוזמה, יצירתיות וראשוניות.

* פעילות לשיפור מעמדן של נשים בקהילה.

* תינתן עדיפות למועמדת תושבת הפריפריה.

* מצבה הכלכלי של המועמדת יהווה שיקול.

 

הקרן תנהל השנה סבב אחד להגשת בקשות לפרס המיוחד: תהליך המיון יתבצע במהלך מרץ - אפריל 2017 ­והפרסים יינתנו בטקס ציבורי עם משפחתה וחבריה של גב' יפה לונדון-יערי ז"ל,  במאי 2017.

 

במלאת שלוש עשרה שנים לפעילות הקרן החלטנו להעניק השנה גם פרס אחד מיוחד לגבר שבפעילותו יוצאת הדופן מקדם את מטרות הקרן. הפרס יינתן לטובת פעילות בשטח.

 

כמה מלים על הקרן ע"ש יפה לונדון-יערי.

 

יפה לונדון-יערי ז"ל היתה בין מקימות ומובילות מערכת השירותים הסוציאליים למשפחות בישראל בימיה הראשונים של המדינה. עשייתה היתה תמצית של חלוציות וצניעות, הדאגה לקהילה ועמידה על שוויון זכויות לנשים ועל קידום מעמדן.

 

לאחר פטירתה בשנת 2003, החליטו שלושת בניה – יוסי, אליעזר ואריק יערי ובני משפחותיהם, להקים קרן שתסייע לנשים לשבור את תקרת הזכוכית ותאפשר להן להתקדם לעמדות ניהול והשפעה בחברה הישראלית. קרן יפה לונדון-יערי מתנהלת כקרן משפחתית בתוך ה 'קרן החדשה לישראל' אשר מוסיפה לפרסים שמעניקה המשפחה את משאביה ההדרכתיים והארגוניים. במהלך השנים בהן הקרן פועלת ניתנו הפרסים למגוון נשים מפלחים שונים בחברה הישראלית. נשים דתיות וחילוניות, יהודיות וערביות, ישראליות ותיקות ועולות חדשות. נשים שעסקו ביזמות חברתית, יזמות תעסוקתית, גישור בין אוכלוסיות נשים מוחלשות והממסד, סיוע בהתאגדות מקצועית, גישור בין קהילות ועוד.

 

 

הגשת בקשות לפרס 

יש להגיש טופס בקשה למלגה עד  יום ד' ה22 במרץ 2017 בשעה 12:00 בצהריים (בקשות שיגיעו לאחר מועד זה לא ידונו - גם טפסים המגיעים בדואר צריכים להתקבל אצלנו עד מועד זה).

טפסים ניתן להוריד כאן או לפנות במייל ל adit@nif.org.il.

 

את הבקשות יש לשלוח

במייל (עדיף) ל:

yaffa.london.yaari@gmail.comתוך ציון שם המועמדת בשורת הכותרת ו"מועמדות לקרן יפה לונדון יערי".

או בדואר ל:

קרן ע"ש יפה לונדון יערי, הקרן החדשה לישראל 
ת.ד. 53410 ירושלים 91534 

נא לציין את שם הפרס על גבי המעטפה.

 


הפרס פתוח לכל אזרחית ישראלית, ללא הבדל דת, גזע, או גיל. הפרסים ממומנים ע"י קרן יפה לונדון-יערי, וחלים עליהם כל כללי החוק הנהוגים בנושאי פרסים.

 

להורדת טופס הבקשה לחצו כאן.

 

להיות מעודכן זה להשפיע
 

הרשמ/י לניוזלטר של הקרן, התעדכנ/י בחדשות ובפעילויות הקרן, קח/י חלק פעיל במאבק על שמירת אופיה הדמוקרטי של ישראל וסייע לנו ליצור חברה פלורליסטית וצודקת יותר.