הגשת מועמדות לתוכנית המשפטנים לשנת 2016

 

הקרן החדשה לישראל מנהלת כל שנה סבב אחד להגשת בקשות לקבלת המלגה. התוכנית מתחילה בחודש אוגוסט 2016, ואת הבקשות יש להגיש לקרן החדשה לישראל עד יום ג', 5 בינואר 2016. מועמדים מתאימים יוזמנו לראיון שייערך במהלך חודש פברואר, תשובות יינתנו בחודשים מרץ- אפריל.

 

פרטי המלגה:

המלגה כוללת מימון שכר הלימוד, הוצאות נסיעה (ליחיד/ה) לוושינגטון וחזרה והוצאות מחייה בארה"ב במהלך שנת הלימודים בסך של כ- 3000$ לחודש.

הקרן אינה מממנת הוצאות נסיעה וקיום של בני משפחה המצטרפים למלגאים (אך כן מסייעת בתהליך הבקשה לויזת עבודה עבור בן/בת הזוג).

במהלך שנת העבודה בישראל יקבלו המלגאים משכורת חודשית.

 

קריטריונים לקבלת מלגה:

·         התוכנית מיועדת למשפטנים/ות אזרחי/ות ישראל.

·         רישיון עו"ד: על המועמדים/ות להציג תעודת חבר בלשכת עורכי דין או לחילופין אישור על תשלום אגרת בחינת מאי 2016.

·         מחויבות מוכחת ועניין פעיל בתחום זכויות האדם והאזרח: על הפונים/ות לתוכנית לגלות מחויבות לתחום הבאה לידי ביטוי בפעילות התנדבותית וציבורית לקידום זכויות האדם והאזרח והיכרות טובה עם השיח המשפטי בתחומים אלה.

·         כישורים מקצועיים: המועמדים/ות נדרשים להפגין יכולת מקצועית טובה, הישגים לימודיים טובים, כושר ניתוח ויכולת ניסוח טובה בכתב ובע"פ, שליטה מלאה בעברית ואנגלית חובה.

·         רמת אנגלית: המועמדים/ות נדרשים לעמוד בתנאי הסף של מבחן הרמה באנגלית(TOEFL) ולעמוד בדרישות American University כפי שמופיעות באתר האינטרנט של האוניברסיטה. בשל מיעוט מועדים למבחן ובשל העובדה שתשובות מתקבלות רק לאחר 3 שבועות מומלץ לגשת למבחן בהקדם, עוד לפני תהליך המיון של הקרן. תינתן עדיפות משמעותית למועמדים שיגיעו לשלב הראיון כשברשותם ציון TOEFL.

 

הכתובת למשלוח הבקשות:

בתחתית הדף נמצא קישור שבו תוכלו להוריד את טפסי ההרשמה. את הבקשות יש לשלוח במייל בלבד ל meravm@nif.org.il

 

 

לפני שליחת הטפסים, אנא בדקו שצרפתם את כל המסמכים:

1.      שאלון מלא וחתום

2.      קורות חיים

3.      צילום תעודת חברות בלשכת עו"ד בישראל (או אישור על מועד בחינה באפריל/מאי ומכתב התחייבות להשלים את הדרישות המזכות בחברות בלשכה). 

4.      צילום רשימת הקורסים והציונים לתואר ראשון במשפטים.

5.      שני מכתבי המלצה שישלחו אלינו ישירות ע"י הממליצים: רצוי מאוד שמכתב אחד יהיה ממרצה באוניברסיטה והשני ממעביד/ה או אדם אחר המכיר/ה את כישוריכם/ן המקצועיים. אין לצרף המלצות מחברים/ות, בני/ות משפחה או מקורבים/ות.

 

 

פרטים נוספים:

למידע נוסף, שאלות ומשלוח הבקשות ניתן לפנות למנהלת התוכנית, מרב מזרחי, בקרן החדשה לישראל בדואר אלקטרוני: meravm@nif.org.il

 

חברי ועדת ההיגוי של תוכנית המשפטנים :

חברי ועדת ההיגוי של תוכנית המשפטנים :

עו"ד יהושע שופמן- יו"ר הוועדה

עו"ד יפעת ביטון

עו"ד מוחמד דחלה

עו"ד עינת הורביץ

עו"ד יובל יבנה

גב' רחל ליאל

עו"ד אד פרידמן


להיות מעודכן זה להשפיע
 

הרשמ/י לניוזלטר של הקרן, התעדכנ/י בחדשות ובפעילויות הקרן, קח/י חלק פעיל במאבק על שמירת אופיה הדמוקרטי של ישראל וסייע לנו ליצור חברה פלורליסטית וצודקת יותר.