נהרג ביל גולדמן ז"ל, חבר הנהלת הקרן

  • 16/07/2017

מלומד, מוכשר, מורה אהוב ונדיב. ביל סאקס גולדמן ז"ל, חבר הנהלת הקרן החדשה לישראל, נהרג בהתרסקות מטוסו הפרטי, ושני ילדיו והמטפלת שלהם נפצעו קשה. יהי זכרו ברוך

  • billgoldman3

חבר הנהלת הקרן החדשה לישראל, ביל סאקס גולדמן ז"ל, נהרג ביום חמישי בהתרסקות מטוסו הפרטי.

שני ילדיו והמטפלת שלהם נפצעו קשה. האסון אירע זמן קצר לאחר שהמטוס המריא משדה תעופה בסונומה שבקליפורניה.

סוכנות הידיעות JTA דיווחה כי אמם של הילדים, עו"ד סרה פוק גולדמן, לא הייתה במטוס.

גולדמן היה מצאצאיו של לוי שטראוס, מייסד יצרנית הג'ינס שנושאת את שמו. סבו היה הפילנתרופ ריצ'רד גולדמן, וסבתו, רודה גולדמן, היתה אחייניתו מדרגה שלישית של לוי שטראוס.

שני סביו אלו ייסדו קרן שהיתה בין התורמות המקוריות למיזם "תגלית", המטיס יהודים צעירים למסע בישראל מדי שנה. הקרן, שנסגרה ב-2012, תמכה גם ב"פלורליזם דתי", איכות הסביבה ו"צדק חברתי" בישראל.

גולדמן שימש כמרצה ללימודים בינלאומיים באוניברסיטת סן פרנסיסקו, והתמחה בהיסטוריה ספרדית מודרנית. הוא שימש גם בוועד המנהלים של קרן ולטר ואליס האס, שאחראית בין היתר לבניית חלקה המרכזי של הטיילת בארמון הנציב. נשיא האוניברסיטה שבה לימד ספד לגולדמן ואמר כי היה אדם "מלומד מוכשר, מורה אהוב ונדיב, וחבר מוערך בקהילה שלנו".

מנכ"ל הקרן החדשה לישראל, דניאל סוקאץ', ספד לו:

"ביל היה חבר יקר ואהוב, חבר הנהלה, ובן משפחה של הקרן החדשה לישראל. הוא היה מושקע בצורה כ"כ משמעותית בעבודתה של הקרן לקידום הדמוקרטיה והשוויון בישראל, עבור כל הישראלים. החזון שהציג בכל יום בחייו, האידאלים וחוש ההומור המבריק - יחיו בליבנו תמיד. מחשבותינו עם בני משפחתו, ובעיקר עם ילדיו. יהי זכרו ברוך".

להיות מעודכן זה להשפיע
 

הרשמ/י לניוזלטר של הקרן, התעדכנ/י בחדשות ובפעילויות הקרן, קח/י חלק פעיל במאבק על שמירת אופיה הדמוקרטי של ישראל וסייע לנו ליצור חברה פלורליסטית וצודקת יותר. 


  • lonis

רבים בישראל המזדהים עם ערכי הדמוקרטיה, נחרדים מול המתקפה הברוטלית על הערכים הללו מצד הממשל וקבוצות אנטי-דמוקרטיות וגזעניות. הקמפיין "לא נסתום את הפה" הוא קריאה ציבורית לכל אותם רבים, לעשות מעשה ולשנות מציאות