להפסיק משחק בגלל קריאות גזעניות?

  • 13/12/2016

 בית"ר ירושלים ששחקניה יירדו מהמגרש כאשר ישנן קריאות גזעניות ביציעי טדי. ההצעה אמנם נשמעת טוב ויכולה לייצר תגובה חיובית, אך לא בטוח עד כמה תיושם.


השירים: "הקבוצה הגזענית של המדינה" ו"יישרף לכם הכפר" (כנגד ערבים) נשמעים כמעט מדי שבוע ביציע בית"ר ירושלים, אך אינם נחשבים לשירים הגזעניים עליהם יופסק המשחק.


כאשר יישמעו הקריאות שבדרך כלל נשמעות אך ורק מול סכנין, ואך רק כאשר הקבוצה בפיגור, הם הקריאות המדוברות. במצב בו האוהדים רוצים להעניש את הקבוצה עד יכולת חלשה, כנראה שהקבוצה שמנגד תרצה להמשיך לשחק מכיוון שהיא מובילה. 


במשחק האחרון בין בית"ר ירושלים לבין בני סכנין הקריאות נשמעו בדקה ה-87 עד ה-90, האם היו עוצרים את המשחק בדקות הסיום כאשר סכנין מובילה?


בצד החיובי, הפסקת המשחק לכמה דקות יכולה לעורר מודעות בקרב האוהדים, וכבר אפשר לחוש שיפור מסויים (זמני) בעקבות השיח על קריאות אלו. האם משחק יופסק בגלל קריאות? ספק גדול שזה אכן יקרה.

תגיות:

להיות מעודכן זה להשפיע
 

הרשמ/י לניוזלטר של הקרן, התעדכנ/י בחדשות ובפעילויות הקרן, קח/י חלק פעיל במאבק על שמירת אופיה הדמוקרטי של ישראל וסייע לנו ליצור חברה פלורליסטית וצודקת יותר. 


  • lonis

רבים בישראל המזדהים עם ערכי הדמוקרטיה, נחרדים מול המתקפה הברוטלית על הערכים הללו מצד הממשל וקבוצות אנטי-דמוקרטיות וגזעניות. הקמפיין "לא נסתום את הפה" הוא קריאה ציבורית לכל אותם רבים, לעשות מעשה ולשנות מציאות