נשים 


הקרן החדשה פועלת להעצמת נשים, לקידום מעמד האישה וזכויות הנשים בישראל. הקרן מאמינה כי קידום מעמדן וזכויותיהן של נשים הוא נדבך מרכזי בפעילותה למען חיזוק אופייה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית – מדינה המבוססת על ערכי כבוד האדם, החירות, השוויון והצדק.

 

נשים בחברה הישראלית, על אף תרומתן הרבה לכלכלה, לפוליטיקה, לחינוך ולכל תחומי החברה, עדיין מתמודדות עם חוסר שוויון מהותי בתחומי חיים רבים. מוסדות, נורמות חברתיות, מסורת וחוקים דתיים ממשיכים להחליש נשים ונערות בבתי-הספר, בעבודה, ובבתי הדין הרבניים, וממשיכים להנציח אי-שוויון בין המינים. משכורתם של נשים נמוכה מזו של גברים; מספר רב של אמהות חד-הוריות, נשים מבוגרות, ערביות, יוצאות אתיופיה ומדינות חבר העמים לשעבר סובלות מאבטלה, עוני, בריאות לקויה והפרה בוטה של זכויותיהן הבסיסיות; המונופול האורתודוקסי על דיני אישות מגביל את חופש פעולתן של נשים יהודיות וגם נשים מוסלמיות מתמודדות עם מכשולים עצומים במאבקן לשוויון חברתי, פוליטי, כלכלי ודתי.

 

הקרן ייסדה ומימנה את רוב ארגוני הנשים בישראל, לרבות שדולת הנשים. מאז 1980 פועלת הקרן כחממה לנביטה של עשרות ארגונים פמיניסטיים הפועלים ברמה מקומית, אזורית וארצית ואשר מקדמים בצעדי ענק את זכויות הנשים בישראל. פעילותה בתחום זה היא רחבת היקף וכוללת, בין היתר, תמיכה בעשרות ארגונים המקדמים את מעמד הנשים בכל שדרות החברה הישראלית - אורתודוקסיות, בדואיות, ערביות ואחרות. ארגונים אלה פועלים בקשת רחבה של תחומים: קידום יום לימודים ארוך שיאפשר לאמהות לצאת לעבודה; סיוע משפטי לנשים מקבוצות חלשות באוכלוסייה; פיתוח וליווי של עסקים זעירים לנשים עולות; גדלת תקציבים ממשלתיים לתמיכה בנשים ועוד.


באמצעות שתיל מספקת הקרן ייעוץ ארגוני לעשרות ארגוני נשים בנושאים של פיתוח יכולת ניהולית, ניהול יחסי ציבור ולוביזם, בתכנון אסטרטגי ובגיוס משאבים; גיבוש והובלת קואליציות המאגדות עשרות ארגוני נשים הנאבקות נגד סחר בנשים, למען זכויות נשים מסורבות גט, למען נשים חד-הוריות, וכן בתחום של התעסוקה וההעצמה הכלכלית. האמצעות קרן דפנה יזרעאלי המנוהלת על-ידי הקרן, מופעלים פרוייקטים המקדמים מנהיגות נשים וערכים פמיניסטיים, כגון הפרויקט של קולך – פורום הנשים הדתיות בשיתוף עם אוניברסיטת בר-אילן המסייע לנשים המעונינות להשתלב בזירה הציבורית.


הישגים בולטים בתחום

תחומי פעילות נוספים: זכויות אדם ואזרח; פלורליזם יהודי וחופש דת; צדק חברתי וכלכלי; איכות סביבה; תוכניות ומלגות


להיות מעודכן זה להשפיע
 

הרשמ/י לניוזלטר של הקרן, התעדכנ/י בחדשות ובפעילויות הקרן, קח/י חלק פעיל במאבק על שמירת אופיה הדמוקרטי של ישראל וסייע לנו ליצור חברה פלורליסטית וצודקת יותר. 


  • paper4box

  • ארגוני הקרן בתקשורת

  • court4box

  • הישגים אחרונים

כל ארגוני הקרן

  • זכויות אדם
  • צדק חברתי
  • נשים
  • פלורליזם יהודי וחופש דת
  • איכות הסביבה
  • חיפוש מתקדם