הנהלת הקרן

 • taliasasson rashi

טליה ששון, ישראל, נשיאה

עו"ד טליה ששון, נשיאת הקרן החדשה לישראל ויו"ר הוועד המנהל של הקרן החדשה לישראל, מכהנת במספר מועצות ציבוריות של ארגוני זכויות אדם ושלום. בשנת 2009 התמודדה בבחירות לכנסת מטעם "התנועה החדשה מרצ". משנת 2004 עד 2010 לימדה ששון את הקורס "הגנות משפטיות על המשטר הדמוקרטי בישראל" בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. לבקשתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, כיהנה ששון כיועצת משפטית מיוחדת לממשלה בין אוגוסט 2004 ומרס 2005, וחיברה את דו"ח ששון על המאחזים הבלתי חוקיים בגדה המערבית ואכיפת החוק על ישראלים ביהודה ושומרון. מ-1979 ועד פברואר 2004 עבדה בפרקליטות המדינה. מ-1989 עד 1993 עמדה בראש המחלקה האזרחית בפרקליטות מחוז ירושלים. מ-1996 עד 2004 הייתה ראש המחלקה לתפקידים מיוחדים בפרקליטות המדינה. בתפקיד זה היא ייצגה את ממשלת ישראל בבית המשפט העליון במשך 13 שנים בתיקים אזרחיים, פליליים, חוקתיים ומנהליים, והייתה מעורבת גם בנושאים צבאיים וביטחוניים שונים. עו"ד טליה ששון מחברת הספר "על פי תהום: האם ניצחון ההתנחלויות הוא סופה של הדמוקרטיה הישראלית", שיצא לאור בשנת 2015.


 • itsik danziger

איציק דנצינגר, ישראל

איציק דנציגר משמש כיו״ר המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט״ח), סגן נשיא הקרן החדשה לישראל, חבר דירקטוריון IVN ויו״ר ועדת ההשקעות שלה, חבר דירקטוריון ויו״ר לשעבר של גליל סופטוור.

משנת 1985 עד 2007, שימש בתפקידי ניהול שונים בקבוצת קומברס, ובכלל זה נשיא קבוצת קומברס טקנולוג'י ונשיא קומברס מערכות רשת.

בסקטור הלא-ממשלתי/הציבורי, איציק משמש כחבר הנהלה במכון אבני ראשה למנהיגות בית ספרית, – יוזמה משותפת של הממשלה והמגזר השלישי – שהיה אחד ממייסדיו. בנוסף, הוא חבר הנהלה של IVN (רשת הון סיכוי לישראל), ומעורב בבניית מגזר העסקים החברתיים החדש בישראל. ב-2004/5 כיהן כחבר בוועדת דוברת (כוח המשימה הלאומי לקידום החינוך בישראל), וישב בראש שתיים מוועדות המשנה שלה.


בעל תואר B.Sc בהצטיינות ו-M.Sc בהנדסת חשמל מהטכניון ותואר שני בהצטיינות בפילוסופיה ותרבות דיגיטלית מאוניברסיטת תל אביב.


 
 • elah alkalay

אלה אלקלעי, כפר מרדכי 

סמנכ"לית לפיתוח עסקי ב-I.B.I, עם ותק של 18 שנה בתחום שוק ההון. הצטרפה לחברה ב-1991 ושימשה אנליסטית תחום התרופות, ומ-1999 עד 2001, השנים הסוערות של שוק ההון, עמדה בראש מחלקת המחקר. היא חברה בחבר הנאמנים של "מעלה", "נובה", ו"עסק משלך", חממה עסקית בתמיכת האגודה להעצמה כלכלית של נשים, מלכ"ר המקדם עצמאות כלכלית לנשים באמצעות הקמת עסקים קטנים. אלקלעי כותבת טור שבועי בעמוד הדעות של העיתון "גלובס". בעלת תואר ראשון בביולוגיה ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב וכן תואר שני בפיזיולוגיה ופרמקולוגיה, מהפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב.

 

 • paul egerman

פול איגרמן, בוסטון, מסצ'וסטס

פול אגרמן הוא איש עסקים ויזם. פול היה בעבר מנכ"ל ומייסד שותף של eScription, Inc.‎, חברת תוכנה המספקת שירותי זיהוי דיבור לרופאים. לפני כן שימש סמנכ"ל תפעול ב-IDX, חברה בינלאומית המספקת פתרונות אדמיניסטרטיביים ופיננסיים לארגוני בריאות. ב-1991 זכה בפרס "יזם השנה" מטעם מגזין Inc.‎. פעיל בפרויקטים קהילתיים רבים, וכיום סגן יו"ר מוזיאון המדע בבוסטון. לאחרונה מינה אותו הקונגרס האמריקאי לכהן בוועדה למדיניות המחשוב במערכות הבריאות, המייעצת למשרד הבריאות והשירותים החברתיים. הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה מ-MIT.

 

 • stephen gunther

סטיבן גונתר, קליפורניה, ארה"ב

גזבר

סטיבן גונתר, גזבר הקרן החדשה לישראל, הוא כיום מנכ"ל New Urban West Incorporation – חברה לפיתוח קליפורניה. הוא חבר בהנהלה של OPCC, קבוצת תמיכה לחסרי בית, ושל קרן East Meets West.

 

 

הוועד המנהל

 • rachel_rashi

רחל ליאל, מנכ"לית בישראל

החל מנובמבר 2009 משמשת רחל ליאל בתפקיד מנכ"לית הקרן, זאת אחרי 11 שנים שעמדה בראש ארגון שתיל - שירותי תמיכה ויעוץ לקידום שינוי חברתי, גוף שהקימה הקרן בשנותיה הראשונות כדי להשלים את אסטרטגיית מענקי התמיכה בשירותי ייעוץ, ארגון וליווי מקצועי לארגונים לשינוי חברתי.

במהלך  שנותיה כמנהלת שתיל, הרחיב הארגון  את שירותי הייעוץ וההכשרות בבניית יכולת לארגונים ובה בעת טיפח פורטפוליו רחב של תוכניות לקידום השינוי החברתי לעולים, נשים, מיעוטים, נוער בסיכון  וקבוצות מוחלשות נוספות בחברה. 


תחת הנהגתה של רחל פתח שתיל סניפים בגליל המזרחי ובמשולש; הגה והוציא לפועל תוכנית שאפתנית לבנייתם וחיזוקם של  ארגוני החברה האזרחית בצפון לאחר מלחמת לבנון השנייה; פיתח את תוכנית חדשנית ומקיפה לשינוי חברתי בערים המעורבות; גיבש וסייע  לקואליציות שהובילו מאבקים בנושאים רבים החל מטיפול רפואי לחולי סרטן בצפון  ועד לזכויות נשים בגירושים באמצעות הרבנות; ייסד תוכניות מוערכות לפיתוח מנהיגות וניהול קונפליקטים ועוד. בשנת 2007 נבחרה ליאל על ידי עיתון דה מארקר כאחת מ-40 הנשים המשפיעות ביותר על החברה בישראל. בשנת 2010 נבחרה לרשימת 101 המשפיעים לטובה של מגזין דה מארקר.

 

"בזמן שהקרן החדשה לישראל מתמודדת עם אתגרים גדולים מתמיד בקידום זכויות אדם וצדק חברתי, האינטלקט של רחל, אופייה, והיכולת שלה להניע ולשלהב הופכים אותה לבחירה הברורה עבור תפקיד חשוב זה", אומרת נשיאת הקרן, פרופ' נעמי חזן.


לרחל תואר שני בסוציולוגיה/אנתרופולוגיה ובעבודה סוציאלית. היא שימשה בעבר כסגנית מנהלת האגף לשירותי שיקום במשרד העבודה והרווחה ועבדה בניתוח מדיניות במחלקה למדיניות חברתית של משרד ראש הממשלה.

 
 • דניאל סוקאץ'

דניאל סוקאץ', מנכ"ל הקרן 

דניאל ג'. סוקאץ' הוא המנכ"ל של הקרן החדשה לישראל, הארגון המוביל המחויב לשוויון ולדמוקרטיה לכל אזרחי ישראל . לפני שהצטרף לקרן חדשה, היה סוקאץ' מנכ"ל הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו ואזור המפרץ. לפני כהונתו בפדרציה, היה המייסד והמנכ"ל של הברית היהודית הפרוגרסיבית (Progressive Jewish Alliance).
 
העיתון Forward בחר בו לרשימה "Forward 50" – רשימה שנתית של חמישים מקבלי ההחלטות ומעצבי דעת הקהל היהודים המובילים – בשנת 2002, 2005, 2008 ו-2010.
לדניאל יש תואר שני מבית הספר ע"ש פלטשר באוניברסיטת טאפטס, תואר JD מהפקולטה למשפטים בבוסטון קולג', ותואר ראשון מאוניברסיטת ברנדייס. הוא נשוי, יש לו שתי בנות, והוא מתגורר בסן פרנסיסקו.

 • brian lurie tur

בריאן לורי, קליפורניה, ארה"ב

הרב בריאן לורי כיהן במשך שבע עשרה שנים כמנכ"ל הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו ואזור המפרץ, ובמשך חמש שנים כנשיא המוזיאון היהודי בסן פרנסיסקו. לאורך שנים פעל בישראל ובאמריקה למען שוויון לערבים בישראל, וכסמנכ"ל המגבית היהודית המאוחדת (UJA) מילא תפקיד מרכזי בהשקת השלב השני של מגבית "אקסודוס" והתווה את החזון ואת האסטרטגיה להרחבת הפעילות של הארגון.

 

הרב לורי פיתח את רעיון "הגשר החי" ("The Living Bridge") – דימוי המגדיר מחדש את הקשת הרחבה של מערכות היחסים והשותפויות השוויוניות בין יהודי ארה"ב והישראלים. שני עמודי התווך של הגשר החי הם תוכניות "החוויה הישראלית" לבני נוער ו"שותפות 2000". הוא נשוי לקרוליין, ולהם ארבעה ילדים ונכדה אחת.

 

 • peter edelman

פיטר אידלמן, וושינגטון, ארה"ב

נשיא לשעבר

ינואר 2002 – יוני 2002 (מועצת המנהלים)

יוני 2002 – יוני 2005 (חבר הנהלה)

יוני 2005 – יוני 2008 (נשיא)

פיטר אדלמן הוא פרופסור למשפטים באוניברסיטת ג'ורג'טאון ומלמד שם משפט חוקתי ודיני עוני. הוא ואשתו, מריון רייט אדלמן, מייסדת הקרן להגנת הילד, פעילים מזה שנים רבות במלחמה בעוני ולמען זכויות הילד. פרופ' אדלמן מילא תפקידים בכל שלוש זרועות הממשל האמריקני. הספר החדש ביותר שלו הוא "כל כך עשיר כל כך עני: למה קשה כל כך לשים קץ לעוני באמריקה" והוא גם כתב רבות על עוני, על משפט חוקתי ועל ילדים ובני נוער. פרופ' אדלמן גדל במיניאפוליס והוא בוגר של הרווארד קולג' ושל בית הספר למשפטים בהרווארד.

 

 • mary ann stein

מרי-אן סטיין, וושינגטון, ארה"ב

סגנית נשיא, צפון אמריקה

מרי אן סטיין היא נשיאת קרן מוריה. כעו"ד כיהנה סטיין כיו"ר של כמה ועדות, קואליציות וצוותים בממשל המקומי לענייני ילדים ומשפחה. הייתה חברה במועצה למינוי שופטים בעיר ושינגטון ופרסמה מאמרים בתחומי הסיוע הציבורי ורווחת הילד. היא יו"ר מייסדת של הקרן העולמית לזכויות אדם, וחברה בהמנהלים וועד המנהל של "שלום עכשיו" בארה"ב. היא גם חברה במועצת עורכי הדין של Human Rights First, ובהנהלת המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך.


 • naomi chazan

נעמי חזן, ירושלים

סגנית יו"ר הכנסת לשעבר ופעילה מובילה לזכויות אדם, כיהנה בתפקיד נשיאת הקרן החדשה לישראל מ-2008 עד 2012. חזן הייתה חברה בוועד המנהל של הקרן מ-1992 עד 1993 והתפטרה כשנבחרה לכנסת מטעם מר"צ; בינואר 2007 שבה לכהן בוועד המנהל של הקרן. חזן היא פרופסור אמריטה למדעי המדינה ולימודי אפריקה באוניברסיטה העברית בירושלים והייתה יו"ר מכון טרומן לקידום השלום שבאוניברסיטה העברית. הייתה מרצה אורחת לממשל באוניברסיטת הרווארד ועמיתת וילהלם במרכז ללימודים בינלאומיים ב-MIT. חזן מכהנת כיום כדיקנית בית הספר לממשל וחברה במכללה האקדמית תל אביב יפו וכמנהלת המרכז לקידום נשים בזירה הציבורית במכון ון ליר.

 

 • franklin fisher

פרנקלין פישר, מסצ'וסטס, ארה"ב

פרנקלין מ.פישר, PhD, הוא פרופסור אמריטוס למיקרו-כלכלה בקתדרה ע"ש ג'יין ברקוביץ ודניס ויליאם קרלטון ב-MIT, ולימד במוסד זה 44 שנה. היה חבר מועצת המנהלים של CRA International, ולאחר מכן היו"ר. הוא היה יו"ר המנהלים הוועד המנהל של "שלום עכשיו" בארה"ב, גזבר ונשיא הקרן החדשה לישראל, ואף כיהן בשלוש מועצות מנהלים נוספות. שמו של פרופ' פישר ככלכלן הולך לפניו, והוא לימד באוניברסיטאות הרווארד, שיקגו, אוקספורד, קנטרברי, תל אביב ובאוניברסיטה העברית. ב-20 השנים האחרונות הוא משמש כיו"ר פרויקט בינלאומי המתמקד בכלכלת מים, בעיקר במזרח התיכון.

 

 • bill goldman

וויליאם גולדמן, קליפורניה, ארה"ב

ביל גולדמן הוא מרצה בחוג ללימודים בינלאומיים באוניברסיטת סן פרנסיסקו ומלמד שם קורסים על היסטוריה, דיפלומטיה ודמוקרטיה. הוא לימד גם באוניברסיטת קליפורניה בברקלי ובאוניברסיטת סטנפורד, והיה עמית מחקר באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס. משמש נאמן קרן ולטר ואליז האס ונאמן מייסד של קרן משפחת ריצ'רד ו. גולדמן. בעל תואר ראשון בהיסטוריה מאוניברסיטת ייל ותואר שלישי בהיסטוריה של אירופה מאוניברסיטת קליפורניה בברקלי.


 • daniel levy

דניאל לוי, בריטניה

מנהל תוכנית המזרח התיכון וצפון אפריקה במועצה האירופאית ליחסי חוץ (ECFR) שהמטה שלה ממוקם בלונדון. הוא גם עמית מחקר בכיר בקרן החדשה לאמריקה. בתקופת ממשלת ברק, בין 1999 ו-2001, היה לוי יועץ מיוחד וממונה על ענייני ירושלים במשרד ראש הממשלה. לאחר מכן היה יועץ מדיניות בכיר לשר המשפטים דאז, יוסי ביילין. בתפקידו זה היה אחראי על תיאום המדיניות בנושאים שונים, כולל המשא ומתן לשלום, זכויות האדם והאזרח והמיעוט הפלסטיני בישראל. לוי היה חבר במשלחת הישראלית הרשמית לוועידת טאבה בינואר 2001, ולפני כן היה חבר בצוות המשא ומתן הישראלי להסכם אוסלו ב' ממאי עד ספטמבר 1995, תחת ראש הממשלה יצחק רבין. הוא גם הוביל בצד הישראלי את ניסוח יוזמת ז'נבה, מאמץ ישראלי-פלסטיני משותף המציע מודל מפורט להסכם שלום לסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני . משנת 2003 עד 2004 עבד כאנליסט בתוכנית המזרח התיכון של International Crisis Group. בעל תואר ראשון ותואר שני בהצטיינות מקינגס קולג', קיימברידג'; זוכה פרסים בתחום מדעי החברה ומדע המדינה. הוא עזב את בריטניה ועבר לישראל בשנת 1991, כאשר נבחר להיות יו"ר איחוד הסטודנטים היהודים העולמי (WUJS) בירושלים, וכיהן בתפקיד זה מ-1991 עד 1994. לאחר מכן התגייס לשירות צבאי כמש"ק בצה"ל. בסוף שנות ה-90 היה לוי מנהל הפרויקטים בקרן לשיתוף פעולה כלכלי בתל אביב, צוות חשיבה לתכנון מדיניות העוסק  ביוזמות דיפלומטיות לא פורמליות. הוא פרסם מאמרים רבים במגוון רחב של כתבי עת. לוי הוא עורך מייסד של ערוץ המזרח התיכון ב-foreignpolicy.com. הוא כותב במספר כתבי עת, פרשן קבוע לענייני המזרח התיכון בטלוויזיה וברדיו, ובכלל זה ב-BBC,‏ CNN,‏ PBS, ואל ג'זירה, ומפרסם מעת לעת בבלוג www.prospectsforpeace.com.

 
 • carole segal

קרול סגל, שיקגו, ארה"ב

אחת ממקימי חברת Crate and Barrel, המייסדת והמנכ"ל לשעבר של חברת Foodstuffs, ונשיאת קרן משפחת סגל. סגל מכהנת כנאמנה של המרכז הרפואי באוניברסיטת רש (Rush) וכיו"ר מועצת המנהלים המפקחים באוניברסיטת רש. היא מכהנת כנאמן אמריטוס של מכללת בייטס וכנאמן חיים של המכון הטכנולוגי של אילינוי. סגל היא בוגרת אוניברסיטת נורת'ווסטרן, חברה במועצת המבקרים של קולג' וינברג לאומנויות ולמדעים, יו"ר עמיתה של אגודת האורניתולוגים ע"ש וילסון למען WCAS והיו"ר הקודם של מועצת המנהיגות של אוניברסיטת נורת'ווסטרן. סגל היא נאמנה של הסמינר התאולוגי בשיקגו ויו"ר מועצת המבקרים. היא חברה במועצת המנהלים של ערוץ השידור הציבורי בשיקגו WBEZ, של תיאטרון שקספיר בשיקגו, של גן החיות בלינקולן פארק ושל המרכז הארכיאולוגי קרואו קניון.


 • debra pell

דברה פל, תל אביב וסן פרנסיסקו

דברה פל היא נשיאת חברת ההיי טק ArbaOne, Inc להשקעות בחברות הזנק בישראל. היא בעלת תואר ראשון בממשל מאוניברסיטת ג'ורג'טאון משנת 1977 ותואר JD מבית ספר למשפטים בבוסטון קולג'. לפני שעלתה לארץ בשנת 1996, עסקה בדיני עבודה במשרד עורכי דין גדול בסן פרנסיסקו והייתה סמנכ"ל חברת פל לפיתוח. במשך שנים הייתה פעילה בקהילה היהודית וכיהנה בהנהלות של הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו, של ארגון הלל האזורי, של מרכז השואה בסן פרנסיסקו ושל המועצה היהודית לקשרי קהילה (JCRC). ברמה הארצית, הייתה ממייסדי הפורום למדיניות כלפי ישראל ויו"ר קבינט המנהיגות הצעירה של הנשים במגבית היהודית המאוחדת (UJA). כיום דברה היא יו"ר עמיתה של "קולות", בית המדרש למובילים חברתיים מתחומים שונים. היא מייצגת את קרן משפחת פל בישראל, ובעצמה עוסקת בפילנתרופיה בתחום החינוך יהודי, הצדק החברתי והשלום.


 • yael sternhell

יעל שטרנהל

יעל שטרנהל מלמדת היסטוריה ולימודים אמריקאים באוניברסיטת תל אביב. היא עוסקת, בין השאר, בהיסטוריה אמריקאית במאה ה-19, ובהיסטוריה של חברות מודרניות במלחמה. את הדוקטורט שלה קיבלה מאוניברסיטת פרינסטון ב-2008 ומאז זכתה במלגות שונות מטעם האוניברסיטה העברית וקרן רוטשילד, אוניברסיטת ייל וספריית הנטינגטון בקליפורניה. הייתה עיתונאית ומגישת חדשות בערוץ הראשון, וכיום מפרסמת באמצעי תקשורת שונים דברי פרשנות בעניינים אמריקאים.


 • amal elsana alhjooj site

אמל אלסאנע אלחג'וג'


מנכ"לית שותפה במכון הנגב-אג'יק, החבר בפורום שותפות-שאראקה. אלסאנע אלחג'וג' היא תושבת באר שבע, שנולדה במחנה הפליטים בתל ערד וגדלה בעיירה הבדואית לקייה. כשהיתה נערה ארגנה לימודי קרוא וכתוב לנשות השבט ופעילויות העשרה וסיוע בשיעורי בית לילדות.
 
בגיל 17 היא הקימה את עמותת הנשים הבדואיות, ששמה לה למטרה לסייע לאישה הבדואית לחזק את מעמדה. בשנת 2002 נרשמה ללימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון בנגב, והייתה אחת משתי הסטודנטיות הבדואיות היחידות שם. היא הצטרפה גם לוועד הסטודנטים הערבים ובד בבד החלה במיזם לשיפור תנאיהם של 22 כפרים בדואיים.
 
אלחג'וג' סיימה את לימודיה בהצטיינות, והמשיכה לאוניברסיטת מק-גיל בקנדה ללימודי תואר מוסמך בפיתוח קהילתי במסגרת "פרויקט זכויות אדם ובניית שלום באמצעות עבודה סוציאלית". בשובה ארצה שימשה רכזת זכויות הבדואים בנגב וריכזה את מטה המאבק שלהם. היא לחמה להכרה בזכויותיהן של נשים בדואיות חד-הוריות, פעלה להקצאת משאבים לחינוך והקימה ספרייה ניידת לילדים בדואים בכפרים הלא מוכרים בנגב. אלחג'וג' זכתה להכרה ולפרסים לרוב, ובהם פרס ויקטור ג' גולדברג לשנת 2011 לשלום במזרח התיכון. בשנת 2005 הייתה אחת מאלף הנשים שהיו מועמדות לפרס נובל לשלום.

ג'ואן גרסון, טורונטו, קנדה


ג'ואן גרסון היא יו"ר הקרן החדשה בקנדה. היא שמשה עד לאחרונה גם כיו"ר של "ארצנו", ארגון בינלאומי של יהודים רפורמים וציונים פרוגרסיביים ובמשך השנים נשאה בתפקידים שונים בארגון.

גרסון פעילה גם במספר ארגונים ויוזמות יהודיים נוספים וציוניים בעירה, טורונטו, כולל מספר תפקידים בבית הכנסת "הולי בלוסום" שבו היא חברה, כמו גם בתנועה הרפורמית.

היא עורכת דין במקצועה ועוסקת בזה באופן חלקי.  


דיויד נ. מאיירס, לוס אנג'לס, ארה"ב


מאיירס הוא ראש החוג להיסטוריה יהודית באוניברסיטת UCLA ופרופסור פעיל באוניברסיטה. בוגר אוניברסיטת ייל בשנת 1982, למד תואר שני באוניברסיטת ת"א ובהארוורד לפני שקיבל דוקטורט בהצטיינות בשנת 1991 מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. פרסם מספר ספרים בתחומי ההגות וההיסטוריה היהודית, בינהם  Re-inventing the Jewish Past(Oxford, 1995), Resisting History: The Crisis of Historicism in German-Jewish Thought (Princeton, 2003), and Between Jew and Arab: The Lost Voice of Simon Rawidowicz (Brandeis, 2008). 

בימים אלה  הוא כותב ספר, ביחד עם נעמי סטולזנברג, שעוסק בקהילת חסידי סאטמר בניו יורק.

מאיירס לימד גם בÉcole des Hautes Études en Sciences Sociales בפאריס וב
Russian State University for the Humanitie במוסקבה.עמית מחקר בLeo Baeck  Institute, Fulbright Foundation, Lady David Trust וב-Memorial Foundation for Jewish Culture. מאיירס שמש גם כחבר בוועד המנהל של Association for Jewish Studies, כמו גם מורה בWexner Heritage Foundation. מאז 2002 מאיירס משמש עורך שותף בJewish Quarterly Review.


קרול צבר, ניו יורק, ארה"ב


קרול צבר, ילידת דטרויט, היא המייסדת של פסטיבל הסרטים Other Israel Film Festival בניו יורק. בעלת תואר ראשון ושני מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר במשפטים מביה"ס למשפטים פורדהם בניו יורק, דוברת עברית שוטפת. צבר, אחת מהתומכות הגדולות של הקולנוע הישראלי, השקיעה כבר כחצי מיליון דולר בפסטיבל הסרטים OIFF בניו יורק, ובנוסף מעניקה מלגות של עד 10,000$ ליוצרי קולנוע ישראלים כדי שיסיימו פרויקטים שנמצאים בעריכה. קרול ובעלה סול עוסקים זה שנים ארוכות בפילנתרופיה וקידום חיי קהילה יהודיים בניו יורק, וכמו כן בשינוי חברתי בישראל, באמצעות תמיכה בקרן החדשה לישראל.

ג'נה ויינברג, ניו יורק, ארה"ב


ג'נה ויינברג מכהנת כחברת דירקטוריון בארגונים "סלינגשוט", "מזון", הקדש וקרן משפחת ליליאן וניית'ן ויינברג. בשנים 2012-2013 שמשה עוזרת מיוחדת של סמנכ"ל התפעול הראשי של הקרן החדשה לישראל, ובשנים 2013-2014 חיה בישראל במסגרת מלגה של ארגון "דורות ופעלה למען שוויון הזדמנויות לפלסטינים אזרחי המדינה. היא בוגרת אוניברסיטת מישיגן, שם התמקדה בלימודים בינלאומיים ולימודי יהדות.  

יוסי סוכרי, תל אביב, ישראל


יוסי סוכרי הוא סופר ישראלי שמתעסק בשאלות של זהות ומקום. כמה מספריו עוסקים בשאלות סוציולוגיות ופוליטיות לגבי יהודים מזרחים בארץ ובעולם. הוא קיבל כמה פרסים עבור כתיבתו: פרס ברנר לספרות עברית, פרס ראש הממשלה לספרות עברית ופרס מכון וושינגטון-ישראל. 

ספריו של סוכרי נלמדים באוניברסיטאות רבות בישראל. ספרו האחרון, "באנגזי- ברגן בלזן", שמביא את סיפור שואת יהודי לוב, הוסף לתוכנית הלימוד של התיכונים בישראל בנוגע לשואה ע"י משרד החינוך.    

 סוכרי מלמד פילוסופיה ומתמחה בפילוסופיה אנליטית וקונטיננטלית של המאה ה-20.


   

מנחם לורברבוים, ירושלים, ישראל


לורברבוים הוא פרופסור לפילוסופיה יהודית באוניברסיטת ת"א. הוא עמד בעבר בראש המחלקה לפילוסופיה ולפילוסופיה יהודית באוניברסיטת ת"א והיה ממקימי המחלקה ללימודי תרבות עברית. לורברבוים הוא גם ממייסדי מכון הרטמן בירושלים, שם הוא עומד בראש תוכנית בית המדרש. 

לורברבוים קיבל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובילה 3 שנים בביה"ס למדע המדינה באוניברסיטת פרינסטון, ארה"ב. הוא גם חבר המערכת של כתב העת Hebraic Political Studies שבהוצאת מכון שלם. בנוסף, מאז ייסודו בשנת 2001 של הכנס השנתי של התוכנית לפסיכותרפיה בביה"ס ללימודי המשך ברפואה וביה"ס לפילוסופיה בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב, עומד פרופ' לורברבוים, יחד עם ד"ר שלמה מנדלוביץ, בראש הכנס.

המחקר של לורברבוים עוסק בהווצרות השיח הפוליטי והדתי ובאינטגרציה בינהם. הוא עסק רבות בחיפוש אחר שפה פוליטית חדשה למשטר היהודי המודרני .

   


  

ואדים בלומין, רמת גן, ישראל


ואדים בלומין הוא היסטוריון ואקטיביסט בתחומי לימודי יהדות וחברה אזרחית בישראל. הוא משמש גם מומחה לתוכן והדרכות מעבדה לתוכן אסטרטגי בסוכנות היהודית. קודם לכן הוא ניהל את מחלקת החינוך בסניף הסוכנות היהודית בסנט פטרסבורג. ואדים הוא בוגר תוכנית "גוונים" לפלורליזם ומנהיגות ושל תוכנית "משמעות" של ארגון הג'וינט לפיתוח מנהיגות בקרב מנהלי עמותות. ואדים הוא ממייסדי קבוצת "דור 1.5"- ישראלים צעירים דוברי רוסית וחבר בדירקטוריון ארגון "ישראל חופשית".

הוא גר ברמת גן עם בן זוגו, רומן, וביתם דניאל.   

   


  

קלייב שלדון, לונדון, אנגליה


קלייב הוא מהתומכים הנאמנים של הקרן החדשה לישראל, סניף אנגליה, במשך שנים רבות, וב-2015 נבחר לעמוד בראשו. לפני כן הוא שמש כיו"ר שותף של התנועה המסורתית באנגליה.