הנהלת הקרן

 • nif low 32
 • צילום: אלדד רפאלי

טליה ששון, ישראל, נשיאה

עו"ד טליה ששון, נשיאת הקרן החדשה לישראל ויו"ר הוועד המנהל של הקרן, מכהנת במספר מועצות ציבוריות של ארגוני זכויות אדם ושלום. משנת 1979 ועד שנת 2004 עבדה בשירות הציבור בפרקליטות המדינה בתפקידים שונים: ראש המחלקה האזרחית במחוז י-ם, ראש המחלקה לתפקידים מיוחדים בפרקליטות, וכיועצת משפטית מיוחדת לממשלת ישראל בראשות רה"מ לשעבר אריאל שרון ז"ל, אז חיברה את דו"ח ששון על המאחזים הבלתי חוקיים בגדה המערבית ואכיפת החוק על ישראלים ביו"ש. מחברת הספר "על פי תהום: האם ניצחון ההתנחלויות הוא סופה של הדמוקרטיה הישראלית", שיצא לאור בשנת 2015. • itzikdanziger2

איציק דנצינגר, ישראל

איציק דנציגר משמש כיו״ר המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט״ח), סגן נשיא הקרן החדשה לישראל, חבר דירקטוריון IVN ויו״ר ועדת ההשקעות שלה, חבר דירקטוריון ויו״ר לשעבר של גליל סופטוור.

משנת 1985 עד 2007, שימש בתפקידי ניהול שונים בקבוצת קומברס, ובכלל זה נשיא קבוצת קומברס טקנולוג'י ונשיא קומברס מערכות רשת.

בסקטור הלא-ממשלתי/הציבורי, איציק משמש כחבר הנהלה במכון אבני ראשה למנהיגות בית ספרית, – יוזמה משותפת של הממשלה והמגזר השלישי – שהיה אחד ממייסדיו. בנוסף, הוא חבר הנהלה של IVN (רשת הון סיכוי לישראל), ומעורב בבניית מגזר העסקים החברתיים החדש בישראל. ב-2004/5 כיהן כחבר בוועדת דוברת (כוח המשימה הלאומי לקידום החינוך בישראל), וישב בראש שתיים מוועדות המשנה שלה. בעל תואר B.Sc בהצטיינות ו-M.Sc בהנדסת חשמל מהטכניון ותואר שני בהצטיינות בפילוסופיה ותרבות דיגיטלית מאוניברסיטת תל אביב.


 
 • nif low 78ellah
 • צילום: גלעד קוולרצ'יק

אלה אלקלעי, כפר מרדכי 

מזכירת הנהלת הקרן

סמנכ"לית לפיתוח עסקי ב-I.B.I, עם ותק של 18 שנה בתחום שוק ההון. הצטרפה לחברה ב-1991 ושימשה אנליסטית תחום התרופות, ומ-1999 עד 2001 עמדה בראש מחלקת המחקר. היא חברה בחבר הנאמנים של "מעלה", "נובה", ו"עסק משלך", חממה עסקית בתמיכת האגודה להעצמה כלכלית של נשים, מלכ"ר המקדם עצמאות כלכלית לנשים באמצעות הקמת עסקים קטנים. אלקלעי כותבת טור שבועי בעמוד הדעות של העיתון "גלובס". בעלת תואר ראשון בביולוגיה ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב וכן תואר שני בפיזיולוגיה ופרמקולוגיה, מהפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב.

 

 • nif low 46
 • צילום: גלעד קוולרצ'יק

פול איגרמן, בוסטון, מסצ'וסטס

סגן הנשיאה בצפון אמריקה
פול איגרמן הוא איש עסקים ויזם. בעבר מנכ"ל ומייסד שותף של eScription, Inc.‎, חברת תוכנה המספקת שירותי זיהוי דיבור לרופאים. לפני כן שימש סמנכ"ל תפעול ב-IDX, חברה בינלאומית המספקת פתרונות אדמיניסטרטיביים ופיננסיים לארגוני בריאות. ב-1991 זכה בפרס "יזם השנה" מטעם מגזין Inc.‎. פעיל בפרויקטים קהילתיים רבים, וכיום סגן יו"ר מוזיאון המדע בבוסטון. לאחרונה מונה על ידי הקונגרס האמריקאי לכהן בוועדה למדיניות המחשוב במערכות הבריאות, המייעצת למשרד הבריאות והשירותים החברתיים. איגרמן הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה מ-MIT.

 

 • stevegunther

סטיבן גונתר, קליפורניה, ארה"ב

גזבר

סטיבן גונתר, גזבר הקרן החדשה לישראל, הוא כיום מנכ"ל New Urban West Incorporation – חברה לפיתוח קליפורניה. הוא חבר בהנהלה של OPCC, קבוצת תמיכה לחסרי בית, ושל קרן East Meets West.

 

 

הוועד המנהל

 • mikimik
 • צילום: ינאי יחיאל

מיקי גיצין, מנכ"ל בישראל

החל מיולי 2017 משמש מיקי גיצין בתפקיד מנכ"ל הקרן. מיקי הוא המנכ״ל המייסד של עמותת ישראל חופשית, אחת העמותות המובילות בישראל במאבק על חופש הדת. הוא מכהן כחבר מועצת עיריית ת״א-יפו, שם קידם פרוייקטים הן בנושאים חברתיים כגון חברה משותפת, פלורליזם דתי וזכויות להט״ב, והן בנושאים כלכליים ופיתוח עסקי.
בעבר עבד מיקי עם ח״כ אילן גילאון ממרצ, ושימש כסמנכ״ל עמותת פסטיבל בשקל שפיתחה תרבות ואומנות בפריפריה בישראל. למיקי היכרות מעמיקה עם הקהילה היהודית בארצות הברית שם שימש כשליח של הסוכנות היהודית.
הוא בעל תואר שני במדיניות ציבורית מ-University College London שם למד במסגרת מלגת Chevning של משרד החוץ הבריטי ותואר ראשון ביחסים בינלאומיים ומזרח תיכון מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מיקי קיבל בעבר שני פרסי הוקרה מהקרן החדשה לישראל בחו״ל: פרס זכויות האדם של הקרן בבריטניה ופרס מגן הדמוקרטיה בסן-פרנסיסקו.
 
 • danielsokatch2

דניאל סוקאץ', מנכ"ל הקרן 

דניאל ג'. סוקאץ' הוא מנכ"ל הקרן החדשה לישראל, הארגון המוביל המחויב לשוויון ולדמוקרטיה לכל אזרחי ישראל. לפני שהצטרף לקרן, היה סוקאץ' מנכ"ל הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו ואזור המפרץ. לפני כהונתו בפדרציה, היה המייסד והמנכ"ל של הברית היהודית הפרוגרסיבית (Progressive Jewish Alliance). נבחר ע"י מגזין Forward לרשימת "Forward 50" – חמישים מעצבי דעת הקהל היהודים המובילים – בשנת 2002, 2005, 2008 ו-2010. לסוקאץ' תואר ראשון במשפטים מאוני' ברנדייס, תואר שני מאוני' טאפטס, ותואר ד"ר במשפטים מבוסטון קולג'. הוא נשוי, יש לו שתי בנות, ומתגורר בסן פרנסיסקו.

 • nif low 33
 • צילום: גלעד קוולרצ'יק

רחל ליאל, ישראל

לשעבר מנכ"לית הקרן בישראל

החל מיולי 2017 משמשת רחל ליאל בתפקיד חברת הנהלת הקרן, זאת אחרי 8 שנים שעמדה בראש הקרן בישראל, ו-11 שנים בראש ארגון שתיל - שירותי תמיכה ויעוץ לקידום שינוי חברתי, גוף שהקימה הקרן בשנותיה הראשונות כדי להשלים את אסטרטגיית מענקי התמיכה בשירותי ייעוץ, ארגון וליווי מקצועי לארגונים לשינוי חברתי. לליאל תואר שני בסוציולוגיה/אנתרופולוגיה ובעבודה סוציאלית. היא שימשה בעבר כסגנית מנהלת האגף לשירותי שיקום במשרד העבודה והרווחה, ועבדה בניתוח מדיניות במחלקה למדיניות חברתית של משרד ראש הממשלה.


 • brian lurieeee

בריאן לורי, קליפורניה, ארה"ב

נשיא הקרן לשעבר
הרב בריאן לורי כיהן במשך 17 שנים כמנכ"ל הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו ואזור המפרץ, ובמשך 5 שנים כנשיא המוזיאון היהודי בסן פרנסיסקו. לאורך שנים פעל בישראל ובאמריקה למען השוויון והדמוקרטיה בישראל, וכסמנכ"ל המגבית היהודית המאוחדת.
הרב לורי פיתח את רעיון "הגשר החי" ("The Living Bridge") – דימוי המגדיר מחדש את הקשת הרחבה של השותפויות השוויוניות בין יהודי ארה"ב ואזרחי ישראל. שני עמודי התווך של "הגשר החי" הם תוכניות "החוויה הישראלית" לבני נוער, ו"שותפות 2000". הוא נשוי לקרוליין, ולהם ארבעה ילדים ונכדה אחת.

 

 • peteredelmannnn

פיטר אידלמן, וושינגטון, ארה"ב

נשיא הקרן לשעבר

פיטר אידלמן הוא פרופסור למשפטים באוניברסיטת ג'ורג'טאון ומלמד שם משפט חוקתי, ודינים שעוסקים באוכלוסיות מוחלשות. הוא ואשתו, מריון רייט אדלמן, מייסדת הקרן להגנת הילד, פעילים מזה שנים רבות במלחמה בעוני ולמען זכויות הילד. פרופ' אידלמן מילא תפקידים בכל שלוש זרועות הממשל האמריקני. הספר החדש ביותר שלו הוא "כל כך עשיר, כל כך עני: למה קשה כל כך לשים קץ לעוני באמריקה". פרופ' אידלמן גדל במיניאפוליס והוא בוגר של הרווארד קולג' ושל בית הספר למשפטים בהרווארד.

 

 • maryannstein4444

מרי-אן סטיין, וושינגטון, ארה"ב

סגנית נשיא, צפון אמריקה

מרי אן סטיין היא נשיאת קרן מוריה. כעורכת דין כיהנה סטיין כיושבת ראש של מספר ועדות, קואליציות וצוותים לענייני ילדים ומשפחה בממשל המקומי במרילנד, ארה"ב. הייתה חברה במועצה למינוי שופטים בוושינגטון, וכתבה ופרסמה מספר מאמרים בתחומי הסיוע הציבורי ורווחת הילד. סטיין היא יו"ר מייסדת של הקרן העולמית לזכויות אדם, וחברה בוועד המנהל של "שלום עכשיו" בארה"ב. סטיין חברה במועצת עורכי הדין של ארגון זכויות האדם Human Rights First, מייעצת לארגון המסייע לקורבנות עינויים, וחברה בהנהלת המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך.


 • nif low 71
 • צילום: גלעד קוולרצ'יק

נעמי חזן, ירושלים

סגנית יו"ר הכנסת לשעבר ופעילה מובילה לזכויות אדם, כיהנה בתפקיד נשיאת הקרן החדשה לישראל מ-2008 עד 2012. חזן הייתה חברה בוועד המנהל של הקרן מ-1992 עד 1993 והתפטרה כשנבחרה לכנסת מטעם מרצ; בינואר 2007 שבה לכהן בוועד המנהל של הקרן. חזן היא פרופסור אמריטה למדעי המדינה ולימודי אפריקה באוניברסיטה העברית בירושלים. הייתה מרצה אורחת לממשל באוניברסיטת הרווארד, ועמיתת וילהלם במרכז ללימודים בינלאומיים ב-MIT. חזן מכהנת כיום כדיקנית בית הספר לממשל וחברה במכללה האקדמית תל אביב יפו, וכמנהלת המרכז לקידום נשים בזירה הציבורית במכון ון ליר.

 

 • frankellenfisher

פרנקלין פישר, מסצ'וסטס, ארה"ב

פרנקלין מ.פישר, PhD, הוא פרופסור אמריטוס למיקרו-כלכלה בקתדרה ע"ש ג'יין ברקוביץ ודניס ויליאם קרלטון ב-MIT, ולימד במוסד זה 44 שנה. היה חבר מועצת המנהלים של CRA International, ולאחר מכן היו"ר. הוא היה יו"ר המנהלים הוועד המנהל של "שלום עכשיו" בארה"ב, גזבר ונשיא הקרן החדשה לישראל, ואף כיהן בשלוש מועצות מנהלים נוספות. שמו של פרופ' פישר ככלכלן הולך לפניו, והוא לימד באוניברסיטאות הרווארד, שיקגו, אוקספורד, קנטרברי, תל אביב ובאוניברסיטה העברית. ב-20 השנים האחרונות הוא משמש כיו"ר פרויקט בינלאומי המתמקד בכלכלת מים, בעיקר במזרח התיכון.

 

 • nif low 83
 • צילום: גלעד קוולרצ'יק

וויליאם גולדמן, קליפורניה, ארה"ב

ביל גולדמן הוא מרצה בחוג ללימודים בינלאומיים באוניברסיטת סן פרנסיסקו ומלמד שם קורסים על היסטוריה, דיפלומטיה ודמוקרטיה. הוא לימד גם באוניברסיטת קליפורניה בברקלי ובאוניברסיטת סטנפורד, והיה עמית מחקר באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס. משמש נאמן קרן ולטר ואליז האס ונאמן מייסד של קרן משפחת ריצ'רד ו. גולדמן. בעל תואר ראשון בהיסטוריה מאוניברסיטת ייל ותואר שלישי בהיסטוריה של אירופה מאוניברסיטת קליפורניה בברקלי.


 • carole segal

קרול סגל, שיקגו, ארה"ב

אחת ממקימי חברת Crate and Barrel, המייסדת והמנכ"ל לשעבר של חברת Foodstuffs, ונשיאת קרן משפחת סגל. סגל מכהנת כנאמנה של המרכז הרפואי באוניברסיטת רש (Rush) וכיו"ר מועצת המנהלים המפקחים באוניברסיטת רש. היא מכהנת כנאמן אמריטוס של מכללת בייטס וכנאמן חיים של המכון הטכנולוגי של אילינוי. סגל היא בוגרת אוניברסיטת נורת'ווסטרן, חברה במועצת המבקרים של קולג' וינברג לאומנויות ולמדעים, יו"ר עמיתה של אגודת האורניתולוגים ע"ש וילסון למען WCAS והיו"ר הקודם של מועצת המנהיגות של אוניברסיטת נורת'ווסטרן. סגל היא נאמנה של הסמינר התאולוגי בשיקגו ויו"ר מועצת המבקרים. היא חברה במועצת המנהלים של ערוץ השידור הציבורי בשיקגו WBEZ, של תיאטרון שקספיר בשיקגו, של גן החיות בלינקולן פארק ושל המרכז הארכיאולוגי קרואו קניון.


 • nif low 70
 • צילום: גלעד קוולרצ'יק

דברה פל, תל אביב וסן פרנסיסקו

נשיאת חברת ההיי טק ArbaOne, Inc להשקעות בחברות סטארט אפ בישראל. פל בעלת תואר ראשון בממשל מאוניברסיטת ג'ורג'טאון משנת 1977 ותואר ד"ר במשפטים מבית ספר למשפטים בבוסטון קולג'. לפני עלייתה לארץ ב-1996, הייתה פעילה בקהילה היהודית וכיהנה בהנהלות הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו, ומרכז השואה בסן פרנסיסקו. כיום פל היא יו"ר עמיתה של "קולות", בית המדרש למובילים חברתיים מתחומים שונים. היא מייצגת את קרן משפחת פל בישראל, ובעצמה עוסקת בפילנתרופיה בתחום החינוך יהודי, הצדק החברתי והשלום.

  

 • nif low 77
 • צילום: גלעד קוולרצ'יק

יעל שטרנהל

ילידת ירושלים, בתו של חתן פרס ישראל פרופ' זאב שטרנהל, מלמדת היסטוריה ולימודים אמריקאים באוני' תל אביב. היא עוסקת, בין השאר, בהיסטוריה אמריקאית במאה ה-19, ובהיסטוריה של חברות מודרניות במלחמה. תחום המחקר של שטרנהל כולל את עלית הלאומיות הדרומית, התפתחות תרבות מלחמה, והמהפכה החברתית שהביאה לשחרור ארבעה מיליוני עבדים. את הדוקטורט שלה קיבלה מאוניברסיטת פרינסטון בניו ג'רזי ב-2008. ומאז זכתה במלגות שונות מטעם האוניברסיטה העברית וקרן רוטשילד, אוניברסיטת ייל וספריית הנטינגטון בקליפורניה. הייתה עיתונאית ומגישת חדשות בערוץ הראשון, וכיום מפרסמת באמצעי תקשורת שונים דברי פרשנות בעניינים אמריקאים.


 • amal4 june2014

אמל אלסאנע אלחג'וג'

אמל אלסאנע אלחג'וג' היא מנכ"לית שותפה במכון הנגב-אג'יק, גדלה בעיירה הבדואית לקייה. כשהיתה נערה ארגנה לימודי קרוא וכתוב לנשות השבט ופעילויות העשרה וסיוע בשיעורי בית לילדות.
בגיל 17 הקימה את עמותת הנשים הבדואיות, ששמה לה למטרה לקדם נשים בחברה הבדואית. בתחילת שנות ה-2000 אלסאנע-אלחג'וג' הייתה אחת משתי סטודנטיות בדואיות היחידות באוני' בן גוריון, שם למדה עבודה סוציאלית, וסיימה את הלימודים בהצטיינות. את התואר השני שלה עשתה באוני' מק'גיל בקנדה. בשנת 2005 הייתה אחת מאלף הנשים שהיו מועמדות לפרס נובל לשלום.


 • joangarson2222

ג'ואן גרסון, טורונטו, קנדה

ג'ואן גרסון היא יו"ר הקרן החדשה בקנדה. היא שמשה עד לאחרונה גם כיו"ר של "ארצנו", ארגון בינלאומי של יהודים רפורמים וציונים פרוגרסיביים, ובמשך השנים נשאה בתפקידים שונים בארגון, בקנדה ומחוצה לה. גרסון היא חברה ופעילה בסוכנות היהודית בקנדה, ואחת מהתומכות הגדולות של ארגון סיכוי למען שיוויון אזרחי יהודי-ערבי בישראל. גרסון פעילה גם במספר ארגונים ויוזמות יהודיים נוספים וציוניים בעירה, טורונטו, כולל מספר תפקידים בבית הכנסת "הולי בלוסום" שבו היא חברה, כמו גם בתנועה הרפורמית בישראל ובחו"ל. גרסון עורכת דין בהכשרתה ועוסקת במקצוע באופן חלקי.  • davidmyers 1

דיויד נ. מאיירס, לוס אנג'לס, ארה"ב

מאיירס הוא ראש החוג להיסטוריה יהודית באוניברסיטת UCLA בקליפורניה, ופרופסור פעיל באוניברסיטה. בוגר אוניברסיטת ייל בשנת 1982, למד תואר שני באוניברסיטת ת"א ובהארוורד לפני שקיבל דוקטורט בהצטיינות בשנת 1991 מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. פרסם מספר ספרים בתחומי ההגות וההיסטוריה היהודית. בימים אלה הוא כותב ספר ביחד עם נעמי סטולזנברג, שעוסק בקהילת חסידי סאטמר בניו יורק.מאיירס לימד גם בÉcole des Hautes Études en Sciences Sociales- בפאריס, ובאוניברסיטה הרוסית למדעי החברה במוסקבה. מאז 2002 הוא משמש עורך שותף ב-Jewish Quarterly Review.


 • carolezabar orig 1

קרול צבר, ניו יורק, ארה"ב

ילידת דטרויט, היא המייסדת של פסטיבל הסרטים Other Israel Film Festival בניו יורק. בעלת תואר ראשון ושני מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר במשפטים מביה"ס למשפטים פורדהם בניו יורק, דוברת עברית שוטפת. צבר, אחת מהתומכות הגדולות של הקולנוע הישראלי, השקיעה כבר כחצי מיליון דולר בפסטיבל הסרטים OIFF בניו יורק, ובנוסף מעניקה מלגות של עד 10,000$ ליוצרי קולנוע ישראלים כדי שיסיימו פרויקטים שנמצאים בעריכה. קרול ובעלה סול עוסקים זה שנים ארוכות בפילנתרופיה וקידום חיי קהילה יהודיים בניו יורק, וכמו כן בשינוי חברתי בישראל, באמצעות תמיכה בקרן החדשה לישראל.


 • jennaweinberg

ג'נה ויינברג, ניו יורק, ארה"ב

ג'נה ויינברג, ילידת בולטימור – מרילנד, עוסקת בפילנתרופיה יהודית בארה"ב, ומכהנת כחברת דירקטוריון בארגונים "סלינגשוט", ו-"מזון: התשובה היהודית לרעב". ויינברג ממייסדות הארגון "הקדש" שפועל למען פילנתרופיה ועשייה חברתית בישראל, וקרן משפחת ליליאן וניית'ן ויינברג. בשנים 2013-2014 חיה בישראל במסגרת מלגה של ארגון "דורות", בשנה זו היא עבדה בכפר הערבי דיר אל אסד שבגליל, וגם חיה בתל אביב. את השנה בישראל היא מגדירה כחוויה "משנת חיים". ויינברג היא בוגרת אוניברסיטת אן ארבור במישיגן, שם התמקדה בלימודים בינלאומיים ולימודי יהדות. 


 • yossi sucary

יוסי סוכרי, תל אביב, ישראל

יוסי סוכרי הוא סופר ישראלי שמתעסק בשאלות של זהות ומקום. כמה מספריו עוסקים בשאלות סוציולוגיות ופוליטיות לגבי יהודים מזרחים בארץ ובעולם. הוא קיבל כמה פרסים עבור כתיבתו: פרס ברנר לספרות עברית, פרס ראש הממשלה לספרות עברית ופרס מכון וושינגטון-ישראל. ספריו של סוכרי נלמדים באוניברסיטאות רבות בישראל. ספרו האחרון, "בנגאזי- ברגן בלזן", שמביא את סיפור שואת יהודי לוב, הוסף לתוכנית הלימוד של התיכונים בישראל בנוגע לשואה ע"י משרד החינוך. סוכרי מלמד פילוסופיה ומתמחה בפילוסופיה אנליטית וקונטיננטלית של המאה ה-20.

   

 • menachem 1597

מנחם לורברבוים, ירושלים, ישראל

מנחם לורברבוים הוא פרופסור לפילוסופיה יהודית באוניברסיטת ת"א. הוא עמד בעבר בראש המחלקה לפילוסופיה ולפילוסופיה יהודית באוניברסיטת ת"א, והיה ממקימי המחלקה ללימודי תרבות עברית. לורברבוים הוא ממייסדי מכון הרטמן בירושלים, לורברבוים קיבל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובילה 3 שנים בביה"ס למדע המדינה באוניברסיטת פרינסטון, ארה"ב. הוא גם חבר המערכת של כתב העת Hebraic Political Studies שבהוצאת מכון שלם. המחקר של לורברבוים עוסק בהיווצרות השיח הפוליטי והדתי ובאינטגרציה ביניהם. הוא עוסק רבות בחיפוש אחר שפה פוליטית חדשה למשטר היהודי המודרני.

  

 • vadim blumin2

ואדים בלומין, רמת גן, ישראל

ואדים בלומין הוא היסטוריון ואקטיביסט בתחומי לימודי יהדות והחברה האזרחית בישראל. בלומין משמש גם מומחה לתוכן והדרכות מעבדה לתוכן אסטרטגי בסוכנות היהודית. בעברו ניהל את מחלקת החינוך בסניף הסוכנות היהודית בסנט פטרסבורג. בלומין הוא בוגר תכנית "גוונים" לפלורליזם ומנהיגות, ושל תכנית "משמעות" של ארגון הג'וינט לפיתוח מנהיגות בקרב מנהלי עמותות. בלומין הוא ממייסדי קבוצת "דור 1.5" - ישראלים צעירים דוברי רוסית, וחבר בדירקטוריון ארגון "ישראל חופשית". הוא גר ברמת גן עם בן זוגו, רומן, ובתם דניאל.  

  

 • clivesheldon

קלייב שלדון, לונדון, אנגליה

קלייב שלדון הוא מהתומכים הנאמנים של הקרן החדשה לישראל, סניף אנגליה, במשך שנים רבות, וב-2015 נבחר לעמוד בראשו ולהחליף את ניקולס ספיר ששימש כיו"ר במשך שש שנים. לפני כן הוא שמש כיו"ר שותף של התנועה המסורתית באנגליה, היה אחראי על קשרי החוץ של התנועה. לפני כן, שלדון שימש כסגן יו"ר ביה"ס עקיבא, ביה"ס יהודי פרטי בלונדון. שלדון חבר קהילה בבית הכנסת New North London. עורך דין בהכשרתו, שלדון עוסק בעיקר בתחומי דיני עבודה וחוק ציבורי, בדגש על אפליה, בריאות, וחינוך.